< Powrót
23
sierpnia 2021
Tekst:
Miriam Trzcińska
Zdjęcie:
Wojtek Kosmala

Dzień drugi Pantaenius MŻMP załóg wieloosobowych Gdańsk 2021

Drugi dzień żeglarskich zmagań na Pantaenius Morskie Żeglarskie Mistrzostwa Polski Gdańsk 2021 rozpoczął się od odroczenia startu, spowodowanego bardzo słabymi warunkami wiatrowymi. Na szczęście w południe nadszedł wiatr i komisja sędziowska zadecydowała o przeprowadzeniu wyścigu zatokowego o długości 30 mil morskich.

We wszystkich grupach startowych obyło się bez falstartów i tym samym można było rozpocząć niedzielną rywalizację bez większych przeszkód. Ku powszechnemu zadowoleniu sprzyjające warunki utrzymały się nawet do powrotu wolniejszych jachtów, które do portu w Gdańsku – Górkach Zachodnich zawinęły około godziny 19.

– Dzisiejszy wyścig w niewielkim stopniu składał się z halsówek pod wiatr i z wiatrem, a więcej było reachingów – mówi Jacek Chabowski, skipper jachtu „Polled 2”. Dlatego w głównej mierze był to speed test. Nie ustrzegliśmy się  jednak od błędu i przehalsowaliśmy się na jeden ze znaków. W poniedziałak chcemy żeglować poprawnie, bo czekają nas trzy wyścigi góra-dół, a tu już odrzutkę mamy.

Bardzo ciekawie rozwija się rywalizacja w grupie B. Załogi, które znajdują się na miejscach 2 – 6 są w obrębie 4 punktów. Po wyścigu 22 sierpnia nastąpiły znaczne przetasowania.

Nastroje przed finałowym dniem mamy dobre, bo mamy szanse trzy razy zawalczyć przy kilkunastu węzłach wiatru, a chcemy walczyć o pudło, zdecydowanie – mówił Michał Śliwa z jachtu „Barakam”, który uplasował się w niedzielę na 4 miejscu. – Prognozowane 12 węzłów i więcej to to, co nasza łódka lubi najbardziej.

Pantaenius Morskie Żeglarskie Mistrzostwa Polski załóg wieloosobowych Gdańsk 2021 są klasyfikowane w Pucharze Bałtyku Południowego oraz w Morskim Żeglarskim Pucharze Polski.

Wyniki 

Regaty można śledzieć na:
www: https://2021mzmpzw.regatymorskie.pl/
Fb: https://www.facebook.com/NordCup
Tracking: https://regatyapp.flota-online.pl/morskie-zeglarskie-mistrzostwa-polski-2021?SetLng=pl-PL

Co myślisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

PODZIEL SIĘ OPINIĄ