< Powrót
1
czerwca 2017
Tekst:
Aleksandra Golecka
Zdjęcie:
CWM ZHP

Dzień z „Zawiszą”, czyli biegamy!

10 czerwca na pokładzie „Zawiszy Czarnego” odbędzie się nietypowe wydarzenie. 70 biegaczy będzie miało okazję wziąć udział w treningu do biegów z przeszkodami.

Treningi na żaglowcu będą się zaczynały o pełnych godzinach i trwały godzinę dla jednej grupy. Pierwsi biegacze rozpoczną o 11, ostatni wejdą na pokład o 17. Prowadzącymi będą weterani tego typu biegów z BigYellowFoot Adventure Team. Organizatorzy zapewnią zestawy ćwiczeń, które wzmocnią siłę i poprawią wydolność.

Udział w treningu może wziąć każdy – wystarczy zgłosić się na wybraną godzinę i pojawić na statku w odpowiednim stroju. Zapisać można się poprzez stronę internetową

Trening biegowy jest jednym z czterech tegorocznych „Dni z Zawiszą”. Pierwszy odbył się 9 kwietnia i był poświęcony węzłom, linom i splotom. Kolejny odbędzie się 23 czerwca, kiedy to na pokładzie Zawiszy pojawi się Męski Chór Szantowy Zawisza Czarny i zaprezentuje jak „działają” szanty, czyli które i w jakich okolicznościach są śpiewane. Ostatni dzień z serii, 17 września, poświęcony będzie kuchniom czterech stron świata – na pokładzie serwowane będą potrawy z wielu krajów odwiedzonych przez „Zawiszę”.

PODZIEL SIĘ OPINIĄ