< Powrót
26
lipca 2018
Tekst:
Jędrzej Szerle
Zdjęcie:
Tadeusz Lademann
Świata klasy O’pen Bic

Dziesięciu Polaków popłynie na Mistrzostwach Świata klasy O’pen Bic

186 zawodników z 15 państw wystartuje w Mistrzostwach Świata klasy O’pen Bic w Hiszpanii. Pierwsze wyścigi odbędą się we wtorek, 31 lipca.

Organizowane w hiszpańskim Arenys de Mar mistrzostwa będą podzielone na dwie kategorie wiekowe: U13 i U17. W obu tradycyjnie zobaczymy polskich zawodników.

W kategorii U13 wystartują Eryk Rózga, Janina Dmochowska (oboje MKŻ Arka Gdynia) i Jan Pacheco (KŻ Horn Kraków). Z kolei w U17 Kacper Bąk (KŻ Horn Kraków), Gracjan Kaczmarczyk, Zuzanna Reszka, Zuzanna Rodzeń, Natalia Kwiatkowska, Tymon Gajdziński i Jan Eriksson (wszyscy MKŻ Arka Gdynia).

Dla części z Polaków nie będą to pierwsze mistrzostwa świata – rok temu w kategorii U13 Janina zajęła osiemnaste, a Tymon dwudzieste drugie miejsce. Nasz największy sukces w klasie O’pen Bic to srebrny medal mistrzostw świata w kategorii U16 Natalii Kuczys (MKŻ Arka Gdynia) z 2016 roku.

Uroczyste otwarcie mistrzostw świata klasy O’pen Bic odbędzie się w poniedziałek 30 lipca o godzinie 19, a dzień później rozpoczną się wyścigi. W czwartek, 2 sierpnia zaplanowano wyścigi drużynowe. Mistrzostwa zostaną zakończone w sobotę, 4 sierpnia.

Strona mistrzostw świata klasy O’pen Bic

PODZIEL SIĘ OPINIĄ