< Powrót
18
października 2022
Tekst:
Jędrzej Szerle
Zdjęcie:
Robert Hajduk
„I Love Poland” jest jednym z uczestników tegorocznej edycji regat Rolex Middle Sea Race.

Dziewięć polskich załóg popłynie w Rolex Middle Sea Race 2022

124 jachty z 24 państw świata wystartują w sobotę 22 października w Rolex Middle Sea Race 2022. W wyścigu po Morzu Śródziemnym weźmie udział także dziewięć polskich teamów.

W najbliższą sobotę już po raz 43. jachty z całego świata wystartują w liczących 600 Mm regatach po Morzu Śródziemnym. Wyścig rozpoczyna się i kończy na Malcie, a jego trasa biegnie wokół Sycylii i kilku mniejszych wysp, m.in. Lampedusy. Uczestnicy mają do pobicia rekord trasy, który został ustanowiony w zeszłym roku. Trimaranowi „Argo” ukończenie 42. edycji regat zajęło 33 godzin 29 minut i 28 sekund. Był to czas lepszy od dotychczasowego o ponad 14 godzin.

Rolex Middle Sea Race

Trasa regat Rolex Middle Sea Race.

W zawodach popłynie ponad sto jednostek. Wśród uczestników znajdzie się także dziewięć polskich załóg: „I Love Poland” ze sternikiem Grzegorzem Baranowskim, „Blue Horizon” z Jackiem Chabowskim, „Essentia” z Marcinem Sutkowskim, „Fast Forward” z Katarzyną Ostrowską, „Hobart” z Mirosławem Zemke, „Pneuma” z Andrzejem Różyckim, „Sailing Poland” z Jelmerem van Beekiem, „Scamp 3” z Witoldem Karałowem i „Xynthia” z Jackiem Podolskim. Polscy żeglarze znajdą się także na pokładzie jachtu „HYPR” dowodzonego przez Jensa Lindnera.

W ubiegłych latach polscy żeglarze osiągali w Rolex Middle Sea Race dobre rezultaty. W 2020 roku „I Love Poland” z Grzegorzem Baranowskim przeciął linię mety jako pierwszy jednokadłubowiec. Z kolei w ubiegłym roku „Ultim’Emotion 2” z Zbigniewem Gutkowskim za sterem ukończył regaty na czwartym miejscu w grupie MOCRA oraz osiągnął najlepszy czas w historii polskich występów w tych regatach – 40 godzin, 13 minut i 27 sekund.

Regaty rozpoczną się w sobotę 22 października o godzinie 11. Ceremonia zakończenia zaplanowana jest na sobotę 29 października, także na godzinę 11. Zmagania będzie można śledzić na trackingu.

Strona regat

Co myślisz o tym artykule?
+1
8
+1
0
+1
6
+1
1
+1
1
+1
0
+1
0

PODZIEL SIĘ OPINIĄ