< Powrót
3
lipca 2015
Tekst:
mat. organizatora
Zdjęcie:
Marta Dębska/ GSC Yachting

Ekstraklasa Żeglarska w Gdańsku

Po dwóch imprezach organizowanych na Pomorzu Zachodnim Polska Ekstraklasa Żeglarska przenosi się do Trójmiasta. W dniach 4-5 lipca 2015 III runda ogólnopolskiej ligi rozegrana zostanie w Gdańsku Górkach Zachodnich w ramach regat Orvaldi Nord Cup 2015.

Po dwóch imprezach na prowadzeniu znajduje się Jacht Klub Wielkopolski HRM Racing Poznań dowodzony przez Piotra Harasimowicza. Na drugim miejscu – zwycięzca poprzedniej rundy Yacht Klub Polski Szczecin ze stratą dwóch punktów, a trzeci jest Jacht Klub Morski Gryf Gdynia. Walka o medale zapowiada się naprawdę pasjonująco, gdyż różnice punktowe między kolejnymi zespołami są minimalne.

W Gdańsku rozgrywki ligowe odbędą się w ramach regat Orvaldi Nord Cup 2015, które skupiają od kilku lat bardzo liczną rzeszę żeglarzy z całej Polski. Równolegle z wyścigami Ekstraklasy prowadzone będą między innymi Morskie Żeglarskie Mistrzostwa Polski czy regaty Pucharu Polski klasy Omega. Jest to znakomita okazja integracji całego środowiska żeglarskiego.

– Bardzo się cieszę z propozycji jaką otrzymaliśmy od organizatorów Orvaldi Nord Cup, aby nasze obie imprezy zorganizować równolegle – mówi Rafał Sawicki z GSC Yachting, współorganizator Ekstraklasy. – Nasze regaty początkowo miały odbyć się w Sopocie, ale gdy udało nam się ustalić porozumienie w sprawie przenosin do Gdańska, byłem bardzo zadowolony. Jest to znakomita okazja dla uczestników na wspólne spotkanie nie tylko na wodzie, ale i na brzegu, a to jest jednym z celów organizowanego przez nas projektu. Sopot zostawiamy na deser, gdzie na początku sierpnia odbędzie się finał.

W Gdańsku do rywalizacji dołączą zespoły z Warszawy i Iławy, a łączna liczba rywalizujących klubów wzrośnie do jedenastu.

Aktualna klasyfikacja Polskiej Ekstraklasy Żeglarskiej:

1. JKW Poznań                                      24 pkt
2. YKP Szczecin                                     22 pkt
3. JKM Gryf Gdynia                               20 pkt
4. YC Sopot                                            18 pkt
5. KS Górnik Boguszowice – Rybnik    16 pkt
6. KZ Ostróda                                        14 pkt
7. MUKZ Bałtyk Mielno                        14 pkt
8. PŻKS Dżygit Białystok                      10 pkt
9. KZ Horn Kraków                                  4 pkt
10. YKP Warszawa                                   0 pkt
–    MOS Iława                                          0 pkt

Więcej informacji można znaleźć na stronie www.ligazeglarska.pl.

 

Co myślisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

PODZIEL SIĘ OPINIĄ