< Powrót
11
czerwca 2015
Tekst:
Andrzej Szrubkowski
Zdjęcie:
Andrzej Szrubkowski
Ubiegłoroczne Eljacht Cup.

Eljacht Cup 2015 – najpierw Bałtijsk

Puchar Komandora Jachtklubu Kaliningradzkiego
18-22.06.2015
Bałtijsk-Gdańsk-Bałtijsk
Klasa: KWR
Organizator: Jachtklub Kaliningradzki

Eljacht Cup (PZG)
20-21.06.2015
Gdańsk-Bałtijsk-Gdańsk
Klasy: KWR, ORC
Organizatorzy: JK Stoczni Gdańskiej, JK Kaliningradzki
http://www.eljachtcup.pl/

VI Międzynarodowe Regaty Eljacht Cup, rozgrywane w ramach Pucharu Bałtyku Południowego, rozpoczną się 20 czerwca w Górkach Zachodnich. Eljacht Cup to regaty od początku rozgrywane na trasie Gdańsk-Bałtijsk-Gdańsk. W obecnym sezonie tradycja ta zostanie przerwana.

W czwartek, 18 czerwca w godzinach wieczornych  jachty wystartują z Bałtijska w regatach o Puchar Komandora Kaliningradzkiego Jachtklubu. Ich przybycie na metę w Górkach Zachodnich przewidywane jest w piątek, 19 czerwca, nad ranem. Tego dnia wczesnym popołudniem rozpocznie pracę Biuro Regat Eljacht Cup, które prowadząc rejestrację wcześniej zgłoszonych jachtów, równocześnie przyjmować będzie zgłoszenia do krótkich, jednowyścigowych regat o Bursztynowy Żagiel, organizowanych przez Jachtklub Kaliningradzki na akwenie przy Górkach Zachodnich.

Eljacht Cup 2015 to pełnowymiarowe zmagania żeglarskie jachtów morskich. Organizator przewiduje rozegranie czterech wyścigów, po dwa każdego dnia. Wyścig II rozgrywany w sobotę, 20 czerwca odbędzie się na dystansie kilkunastu mil i będzie jednocześnie rywalizacją o Puchar Dwóch Komandorów. W sobotni wieczór, po zakończeniu wyścigów, nastąpi podsumowanie odbytych zmagań, ogłoszenie wyników i wręczenie nagród w już sklasyfikowanych regatach:

– Pucharu Komandora Kaliningradzkiego Jachtklubu
– Bursztynowego Żagla
– Pucharu Dwóch Komandorów.

W niedzielę 21 czerwca nastąpi start do III wyścigu regat Eljacht Cup. Wyścig IV wystartuje 15 min po zamknięciu mety wyścigu III. Ceremonia ogłoszenia wyników oraz wręczenie nagród zwycięzcom planowane są o godz.16.

Harmonogram bloku regatowego w terminie 18-21 czerwca 2015

Gdańsk – 16 czerwca, wtorek:
– o północy upływa termin przyjmowania zgłoszeń do regat Eljacht Cup 2015

Bałtijsk – 18 czerwca, czwartek
21- start regat o Puchar Komandora Kaliningradzkiego Jachtklubu

Górki Zachodnie, 19 czerwca – piątek
3.00 – meta regat o Puchar Komandora Kaliningradzkiego Jachtklubu
14.00 – przejmowanie zgłoszeń do regat Bursztynowy Żagiel
          – rejestracja uczestników wyścigu o Puchar Dwóch Komandorów
           – rejestracja uczestników regat Eljacht Cup 2015
17.00- start regat Bursztynowy Żagiel
20.00 – zakończenie rejestracji uczestników Eljacht Cup 2015
20.30 – odprawa załóg uczestniczących w Eljacht Cup 2015, spotkanie żeglarskie
22.00 – ogłoszenie listy startowej regat Eljacht Cup 2015

Górki Zachodnie – 20 czerwca, sobota
15.00 – po zamknięciu linii mety I wyścigu Eljacht Cup – start do II wyścigu regat Eljacht Cup i wyścigu o Puchar Dwóch Komandorów
ok. 19.00 – spotkanie żeglarskie, ogłoszenie wyników i wręczenie Pucharu Komandora Kaliningradzkiego Jachtklubu, Bursztynowego Żagla i Pucharu Dwóch Komandorów

Górki Zachodnie, 21 czerwca – niedziela
9.55 – sygnał ostrzeżenia do startu III wyścigu regat Eljacht Cup 2015
ok. 16.00 – ogłoszenie wyników, wręczenie nagród w regatach Eljacht Cup 2015

Ważne informacje organizacyjne

1. Zgłoszenia do regat Eljacht Cup 2015 będą przyjmowane wyłącznie do północy 16 czerwca 2015. Po tym terminie zgłoszenia nie będą przyjmowane. Interaktywny formularz zgłoszenia do regat znajdziecie na:  http://www.jachtklub.nsm.pl/ec15.php

2. Opłata wpisowa do regat Eljacht Cup 2015 musi zostać uiszczona w terminie przewidzianym dla złożenia zgłoszenia do regat.

3. 19 czerwca prowadzona będzie wyłącznie rejestracja wcześniej zgłoszonych uczestników regat Eljacht Cup 2015.

4. Inne ważne przepisy zawiadomienia o regatach:

a. uczestnicy posiadający świadectwo pomiarowe zarówno ORC, jak też KWR (dotyczy większości uczestników¹) w regatach Eljacht Cup 2015 zostaną sklasyfikowani w grupach ORC Club i KWR, jednak do klasyfikacji Pucharu Bałtyku Południowego zostaną przyjęte wyniki wyłącznie jednej grupy ustalonej na podstawie zgłoszenia do regat Eljacht Cup 2015 (pkt.4.3);

b. przebieg procedury startowej nie będzie komunikowany za pośrednictwem łączności radiowej (pkt.15.b)

5. Linia startu i mety wszystkich wyścigów regat Eljacht Cup 2015 ustawiana będzie w polu o r=1 Nm, którego środek stanowić będzie pława GW.

6. Wyścig I, III i IV regat Eljacht Cup 2015 przeprowadzone będą na trasie up&down lub trójkąta o kierunku lewoskrętnym; długość boku na wiatr >1,5 Nm.

7. Wyścig II regat Eljacht Cup 2015 przeprowadzony będzie na trasie rozpoczynającej się bokiem na wiatr o długości >1 Nm, a następnie wyznaczonej stałymi znakami nawigacyjnymi, których kolejność i kierunek omijania zostanie ustalony w zależności od aktualnego kierunku wiatru. Wyścig ten jest jednocześnie wyścigiem o Puchar Dwóch Komandorów i będzie klasyfikowany odrębnie

8. Organizator regat Eljacht Cup 2015 jest koordynatorem programu bloku regatowego i za jego pośrednictwem można uzyskać wszelkie niezbędne informacje w sprawie udziału w regatach organizowanych przez Jachtklub Kaliningradzki:
– Puchar Komandora Kaliningradzkiego Jachtklubu,
– Bursztynowy Żagiel,
– Puchar Dwóch Komandorów,
w tym również pozyskanie zaproszenia niezbędnego do uzyskania wizy wjazdowej na terytorium Federacji Rosyjskiej.

9. Regaty Bursztynowy Żagiel są jednowyścigowe, mają charakter towarzyski i stanowią formę zapoznania z akwenem regat Eljacht Cup 2015.

10. Wyścigi regat Eljacht Cup 2015 rozegrane zostaną na akwenach i trasach przewidzianych dla Morskich Żeglarskich Mistrzostw Polski 2015 rozgrywanych w terminie 3-5 lipca 2015.

¹ Wyłącznie w roku 2015 istnieje możliwość nieodpłatnego uzyskania świadectwa pomiarowego ORC Club; świadectwa w tym trybie zostały wystawione wszystkim jachtom, które posiadały ważne świadectwo pomiarowe KWR w 2014 roku; więcej informacji na: http://www.ims.strefa.pl/ i http://kwr-swiadectwa.pl/

Zawiadomienie o regatach

Co myślisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

PODZIEL SIĘ OPINIĄ