< Powrót
9
maja 2017
Tekst:
AS
Zdjęcie:
Red Sail

Eljacht Cup pozostaje na Zatoce Gdańskiej

Regaty cyklu Pucharu Bałtyku Południowego od dwóch lat rozgrywane wyłącznie na wodach Zatoki Gdańskiej miały szanse na powrót do Bałtijska. Niestety zbyt małe zainteresowanie sprawiło, że  wyścigi i w tym roku odbędą się na polskich wodach.

Organizator – Jachtklubu Stoczni Gdańskiej – czekał do 5 maja na zgłoszenia, by zorientować się w poziomie zainteresowania regatami. Wpłynęły  listy załóg jedynie czterech  jachtów i zdecydowano, że Eljacht Cup pozostaje na Zatoce.

Chętni do zdobywania wiz mogą oczywiście wziąć udział w regatach o Puchar Komandora Jachtklubu Kaliningradzkiego,  które w czwartek 15 czerwca zapoczątkują międzynarodowy weekend regatowy, zakończony w niedzielę, 18 czerwca trzecim wyścigiem regat Eljacht Cup.

Rosyjskie wizy mogą przydać się również  w lipcu, aby z regatami o Puchar Dwóch Rektorów, startując 6 lipca z Helu przekroczyć metę w Bałtijsku, a następnie ścigać się na Zalewie Kaliningradzkim w regatach o Puchar Trzech Marszałków, które będą miały zakończenie w centrum Kaliningradu.

Pamiętajmy, że Kaliningrad będzie jednym z miast, w którym za rok w dniach 16, 22, 25 i 28 czerwca rozgrywane będą mecze mistrzostw świata w piłce nożnej. Może o wizę w przyszłym roku będzie łatwiej? Eljacht Cup w 2018 r. przypada 15-17 czerwca… 

Co myślisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

PODZIEL SIĘ OPINIĄ