< Powrót
14
września 2020
Tekst:
Energa 77 Racing
Zdjęcie:
Energa 77 Racing

Energa 77 Racing mistrzem Polski

Energa 77 Racing wygrał Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Micro Orlen Cup 2020 w Płocku, które zakończyły się 13 września. Piotr Tarnacki ze swoim teamem zwyciężył we wszystkich wyścigach zdobywając  15. tytuł mistrza Polski w karierze.

Regaty w Płocku rozpoczęły się w piątek 11 września jednak ze względu na brak wiatru tego dnia nie odbył się żaden wyścig. Żeglarze rozpoczęli ściganie po oficjalnym rozpoczęciu Mistrzostw Polski – w sobotę 12 września. Przez weekend odbyło się dziewięć wyścigów. Wszystkie wygrane przez team Energa 77 Racing w składzie Piotr Tarnacki, Grzegorz Banaszczyk i Bartosz Makała.

– Plan został wykonany w 100 procentach – mówi lider 77 Racing Piotr Tarnacki. – Wygraliśmy wszystkie z rozegranych wyścigów. Zawody zostały zorganizowane pod każdym względem bardzo profesjonalnie za co wielkie podziękowania i gratulacje dla klubu Petrochemia. Jestem bardzo zadowolony ze swojej załogi, podejmowaliśmy szybkie i dobre decyzje, co zaprocentowało na mecie. Mam nadzieję, że w tym sezonie uda nam się jeszcze popływać na zawodach w Polsce, jeśli sytuacja pandemiczna pozwoli. Planujemy też kilka startów zagranicznych.

Team z Gdańska ma w tym sezonie na koncie komplet zwycięstw. Team Energa 77 Racing planuje jeszcze udział w Błękitnej Wstędze Zatoki Gdańskiej w Gdyni na początku października oraz starty w regatach Pucharu Europy w Belgii i we Francji.

Więcej na stronie: http://www.77racing.pl.

Co myślisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

PODZIEL SIĘ OPINIĄ