< Powrót
11
sierpnia 2017
Tekst:
jsz
Zdjęcie:
Fb/UKŻ Grot OSiR Suwałki

Eryk i Kinga Martynko mistrzami świata w klasie Cadet

W piątek 11 sierpnia w Bruinisse w Holandii zakończyły się Mistrzostwa Świata w klasie Cadet. W zawodach świetnie spisali się zawodnicy UKŻ Grot OSiR Suwałki, Eryk i Kinga Martynko, którzy zdobyli złoty medal.

Polska załoga nie zaczęła tych mistrzostw najlepiej, zajmując w pierwszych trzech wyścigach miejsca poza pierwszą dziesiątką, ale później było już tylko lepiej. Eryk i Kinga w połowie regat zbliżyli się do świetnej argentyńskiej pary Teo i Any Zecchin, a w ostatnich biegach stoczyli z nimi zaciętą walkę o mistrzostwo. Ostatecznie obie załogi zapisały na swoim koncie taką samą liczbę punktów, ale złoty medal trafił do Polaków.

Nie była to jedyna nasza załoga w ścisłej czołówce mistrzostw. Na czwartym miejscu regaty zakończyli Paweł Grabowski i Krystian Krysiak z PMOS Pisz. Gdyby nie słabszy wynik ostatniego wyścigu, mogliby zdobyć brązowy medal. Na szóstej pozycji uplasowała się druga załoga z Suwałk – Julia Hościłowicz i Julia Kundzicz, a na szesnastej Piotr Leymańczyk i Julia Mielewczyk z Pisza.

Polacy dobrze spisali się również w zmaganiach floty promocyjnej, w której brały udział załogi, które nie zakwalifikowały się do mistrzostw. Piąte miejsce zajęły Magdalena Leymańczyk i Zuzanna Grusznis (PMOS Pisz), szóste Hubert Kurjańczyk i Weronika Marszalik (UKŻ Lamelka Kartuzy), a jedenaste Julian Gloeh i Mikołaj Wojciechowski (MKS Dwójka Warszawa).

Jest to największy polski sukces w klasie Cadet od 2011 roku, kiedy mistrzostwo świata zdobyli Maciej Kamiński i Szymon Ostrowski z UKŻ Grot OSiR Suwałki. Z kolei w ubiegłym roku Paweł Grabowski i Krystian Krysiak zdobyli mistrzostwo Europy.

Wyniki mistrzostw

Wyniki floty promocyjnej

Co myślisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

PODZIEL SIĘ OPINIĄ