< Powrót
9
kwietnia 2019
Tekst:
Ilona Miluszewska
Zdjęcie:
Tadeusz Lademann
Radosław Kowalczyk przedstawił „Kompleksowy system zapewnienia bezpieczeństwa żeglarza we francuskich regatach oceanicznych”.

[FILM] Konferencja Bezpieczeństwa 2019: Radosław Kowalczyk

Konferencja Bezpieczeństwa zorganizowana 16 marca w sali koncertowej Portu Gdynia przez Pomorski Związek Żeglarski przyciągnęła blisko 250 żeglarzy z całej Polski. Jednym z prelegentów był kapitan jachtowy i motorowodny Radosław Kowalczyk. Mówił o kompleksowym systemie zabezpieczenia żeglarza w regatach.

Radosław Kowalczyk  to najbardziej doświadczony żeglarz klasy Mini w Polsce. Propagator, trener i mentor kolejnego pokolenia żeglarzy oceanicznych. Uczestnik wielu regat na wodach Zatoki Biskajskiej, Morza Irlandzkiego i Oceanu Atlantyckiego, o łącznym doświadczeniu ponad 14 000 Mm, w większości w żegludze samotnej. Dwukrotny uczestnik Mini Transat, czterokrotny regat Fastnet. Uczestnik akcji ratunkowej i skutecznej ewakuacji z pokładu tonącego jachtu na Oceanie Atlantyckim. Za osiągnięcia żeglarskie uhonorowany m.in. dwukrotnym tytułem Szczeciński Żeglarz Roku 2011 i 2015 oraz wyróżnieniem honorowym Rejs Roku 2011.

Podczas swojego wystąpienia opowiadał o jachtach Mini oraz swoich doświadczeniach podczas regat Mini Transat z 2011 i 2015 roku.

Co myślisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

PODZIEL SIĘ OPINIĄ