< Powrót
26
marca 2019
Tekst:
Ilona Miluszewska
Zdjęcie:
Tadeusz Lademann
Witold Kuczorski
Prelekcja Witold Kuczorskiego na Konferencji Bezpieczeństwa 2019.

[FILM] Konferencja Bezpieczeństwa 2019: Witold Kuczorski

Jednym z prelegentów V Żeglarskiej Konferencji Bezpieczeństwa zorganizowanej przez Pomorski Związek Żeglarski, był sędzia Witold Kuczorski. Omówił wybrane, dramatyczne wypadki w żeglarstwie. Temat wystąpienia miał źródło w raportach Państwowej Komisji Badania Wypadków Morskich.

Witold Kuczorski jest sędzią Sądu Apelacyjnego w Gdańsku w stanie spoczynku. W latach 1990-2009 pracował w Izbie Morskiej i Odwoławczej Izbie Morskiej w Gdyni, kierując pracami składów orzekających m.in. w sprawach: katastrofy „Jana Heweliusza”, zatonięcia jachtu „Bieszczady”, czy wypadku „Daru Młodzieży” w Alesund. Obecnie jest wiceprzewodniczącym Polskiego Towarzystwa Nautologicznego i przewodniczącym Rady Konsultacyjnej Stowarzyszeń Morskich. Od 2017 r. członek Komisji Żeglarstwa Morskiego Polskiego Związku Żeglarskiego.

Podczas prelekcji sędzia zaprezentował kilka przykładów wypadków, do których doszło w ostatnich latach, a które były udziałem polskich żeglarzy. Wszystkie łączy wspólny mianownik określany jako „czynnik ludzki”.

Co myślisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

PODZIEL SIĘ OPINIĄ