< Powrót
17
maja 2019
Tekst:
Jędrzej Szerle
Zdjęcie:
Krzysztof Szczypior

Filmowe spotkanie z Krystyną i Wacławem Liskiewiczami

Pokaz reportażu „Duet” o Krystynie i Wacławie Liskiewiczach oraz spotkanie z jego twórcą, Krzysztofem Szczypiorem – tak zapowiada się filmowy wydarzenie, organizowane 21 maja przez Wojewódzką i Miejską Bibliotekę Publiczną w Gdańsku.

Filmowa opowieść o Krystynie Chojnowskiej-Liskiewicz, pierwszej kobiecie która samotnie opłynęła świat, i jej mężu Wacławie Liskiewiczu – konstruktorze jachtów i żeglarzowi polarnemu, powstała na początku 2017 roku. Małżeństwo, które wspólnie pływa od przeszło 60 lat, opowiedziało w nim o swoim życiu i rejsach.

Reżyserem dokumentu jest Krzysztof Szczypior, dziennikarz i filmowiec, autor wielu produkcji poświęconych polskiemu żeglarstwu. We wtorek 21 maja o godzinie 17.30 w Filii Gdańskiej Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Josepha Conrada-Korzeniowskiego (ul. Mariacka 42) odbędzie się pokaz „Duetu” i spotkanie z twórcą.

– Opowiem o współpracy z państwem Liskiewiczami, których ciekawe historie stały się inspiracją do stworzenia filmu – zapowiada Krzysztof Szczypior. – Bohaterów reportażu starałem się przedstawić z innej niż do tej pory perspektywy. Krystyna i Wacław Liskiewiczowie to wyjątkowe osoby, których wiedza i doświadczenie budzą szacunek.

„Duet” powstał na zlecenie Pomorskiego Związku Żeglarskiego, który wspólnie z portalem Żeglarskim.info pokazuje najsłynniejszych żeglarzy i najważniejsze wydarzenia. Zachęcamy do oglądania.

Więcej informacji o wydarzeniu

PODZIEL SIĘ OPINIĄ