października 2017
JB
PPJK

Finał PPJK 2017 rozstrzygnięty

Od 30 września do 1 października rozgrywany był 22. finał Pucharu Polski Jachtów Kabinowych. Na starcie stanęło 13 najlepszych załóg wyłonionych podczas pucharowych eliminacji. Portem regat był ośrodek Bocianie Gniazdo w Rynie.

Pogoda dopisała, co pozwoliło na rozegranie wszystkich dwunastu zaplanowanych wyścigów. Słońce nie zawiodło, a wiatr wiał z siłą 5-8 m/s, ze stałego kierunku.

Pierwszy dzień wyścigów zaznaczył się wyraźną dominację Arka Sendlewskiego. Zawodnik pływający w eliminacjach w klasie T3 na jachcie SEN 745 wygrał trzy z sześciu biegów i wyraźnie prowadził. Początek drugiego dnia to rywalizacja załóg Arka i Piotra Adamowicza (jacht „Neoprofil” z klasy T2). Zapowiadała się walka do końca, lecz Arek, wygrywając dwa wyścigi pod rząd przypieczętował swoje zwycięstwo w finale. Miejsce trzecie zajął Piotr Matwiejczuk – poprzednio dwukrotny zdobywca pucharu PPJK.