< Powrót
9
sierpnia 2018
Tekst:
mat. prasowe
Zdjęcie:
mat. prasowe
Cup

Finał Pucharu Polski, Mistrzostwa Polski i światowa premiera konkurencji Formula Kite Mixed

W dniach 12-15 sierpnia najlepsi kitesurferzy spotkają się na zawodach Ford Fiesta Active Cup, aby powalczyć o tytuł mistrza Polski i zwycięstwo w tegorocznym Pucharze. Finałowe zmagania rozegrane zostaną w Pucku.

Zawody odbędą się w trzech głównych konkurencjach: Freestyle, Twin Tip Racing oraz Formuła Kite. Po raz pierwszy w historii kitesurfingowych zawodów na świecie rozegrana zostanie także Formula Kite Mixed. Jest to nowość, w której w wyścigach wystartują pary mieszane, damsko-męskie. Najprawdopodobniej w takiej właśnie formie będzie się odbywała rywalizacja na Igrzyskach Olimpijskich, w Paryżu 2024. Będzie to wyzwanie dla organizatorów, a dla zawodników możliwość zdobycia doświadczenia przed zmaganiami w najważniejszej imprezie sportowej świata.

Na zawodach w Pucku, , w porcie jachtowym na terenie MOKSiR-u, pojawi się cała czołówka polskiego kitesurfingu, a także kilku kitesurferów zza granicy.

Dodatkowo, przy sprzyjających warunkach wiatrowych, rozegrana zostanie również bardzo widowiskowa konkurencja – Freestyle Big Air. Pod szyldem zawodów sportowych będzie też działać vipowska Szkółka Kitesurfingowa.

Harmonogram zawodów
12 sierpnia
8.00-9.30 – zapisy do zawodów
9.30 – oficjalne otwarcie regat
10.00 – spotkanie skipperów
10.30 – pierwszy możliwy start

13 sierpnia
10.00 – spotkanie skipperów
10.30 – pierwszy możliwy start

14 sierpnia
10.00 – spotkanie skipperów
10.30 – pierwszy możliwy start

15 sierpnia
9.00 – spotkanie skipperów
15.00 – statni możliwy start

Harmonogram może ulec zmianie ze względu na warunki pogodowe.

Strona wydarzenia
Facebook

PODZIEL SIĘ OPINIĄ