< Powrót
30
października 2017
Tekst:
jsz
Zdjęcie:
E. Giolai/Fraglia Vela Riva

Finały Euro Cup bez sukcesów

Nie udał się reprezentantom Polski w klasie 29er wyjazd do Włoch. W finałowych regatach Pucharu Europy najlepsza z naszych załóg, Mikołaj Chłopek i Mateusz Kruczyński z YKP Gdynia, zajęła dopiero dwudzieste dziewiąte miejsce.

Czterodniowe regaty na Gardzie przyciągnęły sto dwadzieścia załóg z całej Europy. Wśród nich były również trzy polskie –  Mateusz Ksobich i Aleksander Wiszniowski (JKW Poznań), Mikołaj Chłopek i Mateusz Kruczyński (YKP Gdynia) oraz Paweł Jakubowski i Franciszek Windorbski (Baza Mrągowo).

Tylko zawodnikom z Gdyni udało się awansować do złotej floty, w której zajęli dwudzieste dziewiąte miejsce. Paweł Jakubowski i Franciszek Windorbski zmagania w srebrnej flocie ukończyli jako pierwsi, a Mateusz Ksobich i Aleksander Wiszniowski na pozycji dwudziestej siódmej.

W finałowych regatach Euro Cup w klasyfikacji końcowej pierwsze miejsce zajęli Francuzi Theo Revil i Gautier Guevel, drugie przypadło Finkom Ronji Grönblom i Sarze Ehrnrooth, a trzecie Nickowi Robinsowi i Billy’emu Vennis-Ozanne z Wielkiej Brytanii.

Wyniki

PODZIEL SIĘ OPINIĄ

Błękitna szkoła