< Powrót
7
czerwca 2018
Tekst:
Jędrzej Szerle
Zdjęcie:
Richard Langdon/Sailing Energy/World Sailing
Pucharu Świata w Marsylii

Finały Pucharu Świata w Marsylii: Polacy w czołówce na półmetku

Świetnie spisują się nasi zawodnicy po trzech dniach Finałów Pucharu Świata w Marsylii. Najwyżej w klasyfikacji jest Paweł Tarnowski, który zajmuje drugie miejsce w klasie RS:X.

W ostatnich regatach Żeglarskiego Pucharu Świata 2018 bierze udział piątka Polaków. Na wszystkich poprzednich imprezach tej edycji zdobywaliśmy medale i wiele wskazuje na to, że podczas finałów w Marsylii nie będzie inaczej. Sporo zamieszania wprowadza wiatr, który w czwartek, 7 czerwca uniemożliwił przeprowadzenie choćby jednego wyścigu.

Najbliżej zdobycia medalu jest Paweł Tarnowski (SKŻ Ergo Hestia Sopot), który zajmuje drugie miejsce w klasie RS:X. Piąty zaś jest Radosław Furmański (Dobrzyński Klub Żeglarski). Co ważne, różnice punktowe między zawodnikami z pierwszej piątki są minimalne, więc medale mogą przypaść każdemu.

W klasie RS:X kobiet po słabym początku regat (dwudzieste i szesnaste miejsce w dwóch pierwszych wyścigach) do góry w tabeli pnie się Zofia Klepacka. Zawodniczka Legii Warszawa jest obecnie szósta i traci do prowadzącej Holenderki Lilian de Geus osiemnaście punktów. Druga z Polek, Kamila Smektała (YKP Warszawa), zajmuje dziesiąte miejsce.

Bardzo dobrze spisuje się również nasza reprezentantka w klasie Laser Radial, Agata Barwińska (MOS SSW Iława). Zajmuje jedenaste miejsce.

Wyścigi medalowe Finałów Pucharu Świata w Marsylii dla klasy RS:X odbędą się w sobotę 9 czerwca, a dla klasy Laser Radial dzień później.

Wyniki

PODZIEL SIĘ OPINIĄ