ME Finn – czarny wtorek dla Polaków
Nasi reprezentanci nie zaczęli najlepiej mistrzostw Europy w klasie Finn. We wtorek, 13 marca, po dwóch dniach zmagań, Piotr Kula zajmuje dwudzieste drugie, a Mikołaj Lahn trzydzieste miejsce.
W rozgrywanych w hiszpańskim Kadyksie regatach klasy Finn bierze udział pięciu Polaków. Niestety po dwóch dniach imprezy nie mają wielu powodów do zadowolenia. Nasi reprezentanci nieźle wystartowali w pierwszym i jedynym wyścigu, jaki udało się przeprowadzić w poniedziałek. Przy słabym wietrze, który uniemożliwił rozegranie drugiego wyścigu, Piotr Kula (Gdański Klub Żeglarski) zajął ósmą, a Mikołaj Lahn (UKŻ Wiking Toruń) osiemnastą lokatę.
Niestety drugi dzień mistrzostw przyniósł znacznie odleglejsze miejsca. Piotr Kula w drugim wyścigu był dwudziesty pierwszy, a w trzecim dopiero pięćdziesiąty pierwszy. Nie lepiej poszło Mikołajowi Lahnowi, który był odpowiednio dwunasty i pięćdziesiąty ósmy. Wyniki zaważyły na miejscach w klasyfikacji – Piotr zajmuje dwudziestą drugą, a Mikołaj trzydziestą lokatę.
Spośród pozostałych Polaków najlepiej spisuje się Oskar Adamiak (Chojnicki Klub Żeglarski), który w klasyfikacji generalnej jest pięćdziesiąty szósty, ale w grupie U23 już szesnasty. Liderem jest Holender Nicholas Heiner.
Mistrzostwa Europy w klasie Finn potrwają do soboty, 17 marca.


