< Powrót
11
sierpnia 2017
Tekst:
mat. prasowe
Zdjęcie:
mat. prasowe

Ford Fiesta Kite Challenge – ruszają zawody o Puchar i mistrzostwo Polski w kitesurfingu!

Przed nami ostatnia w tym roku edycja ogólnopolskich zawodów Pucharu Polski w kitesurfingu połączona z Mistrzostwami Polski w tej dyscyplinie.

W dniach 12-15 sierpnia w porcie jachtowym w Pucku spotkają się najlepsi zawodnicy, aby zawalczyć o zwycięstwo w zawodach Ford Fiesta Kite Challenge. Zawody odbędą się w trzech głównych konkurencjach: Freestyle, Twin Tip Racing oraz Foilboarding.

W konkurencji Freestyle polscy zawodnicy będą rozstawieni według aktualnie zajmowanych pozycji w Pucharze Polski. Aktualnie w rankingu w konkurencji Freeestyle wśród kobiet na pierwszym miejscu jest Kasia Lange, przed Natalią Grabowską i Małgorzatą Kołacz. W kategorii Open mężczyzn prym wiedzie Felix „Posito” Martinez, przed Carlo Martinezem i Maice Dittrichem, zawodnikiem z Niemiec. W kategorii młodzików prowadzi Mateusz Włodarczyk, drugi jest Filip Nawój, a trzeci Jan Szlagowski.

W drugiej konkurencji zawodów, Twin Tip Racingu, wśród kobiet aktualnie najlepszą zawodniczką jest Agnieszka Grzymska, przed Kasią Lange i Julią Wirą. W kategorii Open mężczyzn na pierwszej pozycji plasuje się Dariusz Ziomek, przed Tomkiem Glazikiem i Carlo Martinezem. Po dwóch eliminacjach w Twin Tip Racingu wśród młodzików prym wiodą Mateusz Włodarczyk oraz Oliwia Hłobuczek. Zawody Ford Fiesta Kite Challenge wyłonią zwycięzców, którzy pojadą na kwalifikacje do Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich w 2018 r. do Buenos Aires.

W Foilu wśród kobiet na pierwszym miejscu jest Agnieszka Grzymska, a w kategorii open mężczyzn prowadzi Maks Żakowski, który w rankingu prześcignął Błażeja Ożoga i Ivana Doronina.

W zeszłym roku po raz pierwszy odbyły się zawody łączące dwie dyscypliny: kitesurfing i windsurfing, które scaliła postać Andrzeja Ożoga, zmarłego trenera kadry narodowej kiteracingu. W tym roku zawody Ford Fiesta Kite Challenge połączone z rywalizacją windsurferów również dedykujemy pamięci Andrzeja „Japy” Ożoga.

Harmonogram zawodów:

12 sierpnia

8.00-9.30 – Zapisy do zawodów
9.30 – Oficjalne otwarcie regat
10.30 – Skippers meeting
11.30 – Pierwszy możliwy start

13 sierpnia

10.00 – Skippers meeting
10.30 – Pierwszy możliwy start

14 sierpnia

10.00 – Skippers meeting
10.30 – Pierwszy możliwy start

15 sierpnia

9.00 – Skippers meeting
17.00 – Ostatni możliwy start

*harmonogram może ulec zmianie ze względu na warunki pogodowe

PODZIEL SIĘ OPINIĄ

Błękitna szkoła