< Powrót
2
czerwca 2015
Tekst:
dol
Zdjęcie:
mat. promocyjne
Karolina Winkowska, mistrzyni świata 2014 Ford Kite Cup.

Ford Kite Cup – pierwsze takie mistrzostwa!

04.06-06.06.2015
Rewa
organizator: Polskie Stowarzyszenie Kiteboardingu
http://pskite.pl

To już X edycja Pucharu Polski i Mistrzostw Polski w kitesurfingu Ford Kite Cup 2015. Głównymi konkurencjami zawodów będą freestyle oraz course racing, oceniane według zasad IKA (International Kiteboarding Association). Zostaną też – po raz pierwszy w Polsce – rozegrane mistrzostwa naszego kraju w foilboardingu.

To nowa, ale zdobywająca coraz większą popularność dyscyplina. Foilboarding to konkurencja, w której zawodnicy używają metrowego  statecznika przymocowanego do deski zwanego hydroskrzydłem. Hydroskrzydło wynosi zawodnika stojącego na desce nad wodę, co sprawia wrażenie unoszenia się nad falami. Nasi zawodnicy coraz lepiej radzą sobie w tej konkurencji, więc będziemy świadkami ciekawej rywalizacji.

Młodzi zawodnicy startujący w konkurencji Freestyle będą mogli zbierać punkty do klasyfikacji Ligii Szkół Kitesurfingowych. Swój udział zapowiedziała Karolina Winkowska, aktualna Mistrzyni Świata PKRA w konkurencji Freestyle, która ma już za sobą pierwszy w tym roku, zwycięski start w zawodach Pucharu Świata w Maroko.

Wśród mężczyzn, podobnie jak w ubiegłych latach, organizatorzy spodziewają się zaciętej rywalizacji między Markiem Rowińskim, Denisem Żurikiem i Victorem Borsukiem.

W konkurencji racing spotka się trzech zawodników plasujących się w czołowej dziesiątce Pucharu Świata, którzy z pewnością dostarczą wiele emocji. Są to Maks Żakowski, Błażej Ożóg i Tomasz Janiak. Organizatorzy liczą też na świetne występy jednej z najlepszych zawodniczek na  świecie w konkurencji Racing, Agnieszki Grzymskiej.

Wszystkich zainteresowanych wzięciem udziału w zawodach zachęcamy do zapoznania się z regulaminem dostępnym na stronie www.fordcup.pl.

Co myślisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

PODZIEL SIĘ OPINIĄ