< Powrót
4
lipca 2018
Tekst:
mat. prasowe
Zdjęcie:
Rafał Czepułkowski/FotoSurf
Windsurfing i Foil

ME Formuły Windsurfing i Foil: Steve Allen nowym liderem

W Pucku minął trzeci dzień rywalizacji na Konsal Mistrzostwach Europy w Formule Windsurfing i Foil. We wtorek, 3 lipca, zawodnicy ścigali się w warunkach słabowiatrowych, wiało w granicy 12 węzłów.

W sesji porannej sędziowie zdecydowali się przeprowadzić trzy wyścigi Foil Race. W pierwszym doskonałą formę pokazał Bartek Kwiek, który jako pierwszy minął linię mety. Dwa kolejne biegi były jednak popisem Australijczyka. Steve Allen w drugim wyścigu idealnie wstrzelił się w zmianę wiatru i wręcz zdeklasował rywali. Trzeci bieg tego dnia również padł jego łupem.

Dwukrotnie na drugim miejscu finiszował Litwin Gediminas Gresevicius. Po ośmiu wyścigach w klasie Foil Race na prowadzenie wyszedł Steve Allen.

Wyniki po ośmiu wyścigach:
1. AUS 0 – Steve Allen 12.0
2. POL 126 – Przemysław Miarczyński 15.0
3. LAT 23 – Janis Preiss 20.0
4. POL 182 – Paweł Tarnowski 22.0
5. POL 10 – Wojciech Brzozowski 30.0

Po dłuższym oczekiwaniu na wiatr, późnym popołudniem sędziowie wywołali zawodników na akwen ponownie. Wiatr wzmógł się do 12 węzłów, a w drugim wyścigu momentami w szkwałach było znacznie więcej. W tych warunkach zdecydowanie najlepiej czuł się Steve Allen, który i tym razem triumfował dwukrotnie. Dwa razy drugi był Łotysz Janis Preiss. Ci zawodnicy zajmują dwa pierwsze miejsca w klasyfikacji generalnej.

Pozycję na podium w Formule Windsurfing, pomimo falstartu w drugim wyścigu, zachował Paweł Tarnowski. Dzisiaj kolejne wyścigi, prognozy wiatrowe są obiecujące.

Wyniki po siedmiu wyścigach:
1. AUS 0 – Steve Allen 9.0
2. LAT 23 – Janis Preiss 10.0
3. POL 182 – Paweł Tarnowski 11.0
4. POL 10 – Wojciech Brzozowski 15.0
5. EST 347 – Tristen Erik Kivi 17.0

Mistrzostwa Europy wspierają: Konsal, Allcon, Hydrosfera, Rehasport Clinic, Pit Bull, Magazyn Żagle, Magazyn Wiatr, Magazyn Wślizgu, portale: Windsurfing.pl, Siepływa oraz Żeglarski.info.

PODZIEL SIĘ OPINIĄ