< Powrót
25
września 2014
Tekst:
Ilona Miluszewska
Zdjęcie:
Tadeusz Lademann
Przewodniczący Rady Programowej Forum Nauczycieli Żeglarstwa - Bogdan Olszewski.

Forum inauguracja!

Zgodnie z zapowiedzią w środę, 24 września, ruszyło Forum Nauczycieli Żeglarstwa. Jego inauguracja połączona była z wodowaniem książki Bogdana Olszewskiego, kapitana jachtów i żaglowców, instruktora i nauczyciela żeglarstwa pt. „Sztuka nauczania żeglarstwa”.

Uroczystość odbyła się o godz. 16 w siedzibie Pomorskiego Związku Żeglarskiego w Gdyni. Tłumnie przybyłych gości, wśród których byli nie tylko żeglarze, ale i przedstawiciele władz Gdyni i samorządu wojewódzkiego, przywitał prezes PoZŻ Bogusław Witkowski. O autorze „Sztuki nauczania żeglarstwa”, który od pół wieku uczy i wychowuje adeptów żeglarstwa, mówił Leopold Naskręt.

Wodowanie książki odbyło się zgodnie z tradycją, czerwoną różą zamoczoną w morskiej wodzie. Matką chrzestną była Irena Olszewska, żona autora.

Bogdan Olszewski opowiedział o pracy nad książką, w której prezentuje współczesne kierunki w metodyce nauczania, sposoby nauczania-uczenia się czynności żeglarskich i wiedzy żeglarskiej. Pokazuje też warsztat instruktora – praktyka, przykłady zajęć, a także obszernie opisuje czynności i manewry żeglarskie oraz typowe błędy.

Forum Nauczycieli Żeglarstwa, powstało w odpowiedzi na głosy nauczycieli żeglarstwa napływające do PoZŻ z całego kraju. Jego działalność zainaugurował uroczyście Bogusław Witkowski wręczając nominacje Radzie Programowej. 

Przewodniczącym Rady został Bogdan Olszewski. W swoim wystąpieniu przybliżył zgromadzonym ideę Forum, które ma integrować środowisko instruktorskie i wybitnych nauczycieli żeglarstwa, a także służyć sygnalizowaniu i analizowaniu najbardziej dotkliwych problemów środowiska na comiesięcznych spotkaniach w siedzibie PoZŻ. 

PODZIEL SIĘ OPINIĄ

Błękitna szkoła