< Powrót
26
czerwca 2015
Tekst:
Ilona Miluszewska
Zdjęcie:
Tadeusz Lademann
Dyskutują kpt. Andrzej Drapella (z lewej) i kpt. Krzysztof Baranowski.

Forum w nowym sezonie zmienia się

Forum Nauczycieli Żeglarstwa – najważniejsze w Polsce miejsce dyskusji o szkoleniu żeglarskim będzie miało nową odsłonę. Jeszcze lepszą.   

Forum Nauczycieli Żeglarstwa powstało w ubiegłym roku. Spotykaliśmy się co miesiąc, by dyskutować najbardziej palące kwestie związane z nauczaniem żeglarstwa.

Zaczęliśmy od wychowania morskiego, o którym mówił Krzysztof Baranowski. Później była teoria i praktyka warsztatu nauczyciela żeglarstwa (Witold Gizler), doświadczenia ISSA w wydawaniu certyfikatów żeglarskich (Tomasz Lipski), szkolenie profesjonalnych żeglarzy w Polsce (Alfred Naskręt), polskie doświadczeniach zdobywania kompetencji żeglarskich na tle międzynarodowych standardów (Wacław Petryński) i wypadki morskie w portach Trójmiasta (Ryszard Różański). Sezon zakończyliśmy konferencją  „Od szkolenia do bezpiecznego żeglowania”.

Mamy dobrą wiadomość dla tych, którym bliskie są sprawy polskiego żeglarstwa. Do spotkań w ramach Forum wrócimy jesienią. W nieco zmienionej formule. Będziemy zapraszać gości, a uczestników zachęcać do dyskusji o najbardziej palących problemach środowiska. Udział w spotkaniach jak zawsze będzie otwarty dla wszystkich chętnych.

Jedyna zmiana to rozszerzenie tematyki Forum poza sprawy szkoleniowe. I tu apel do żeglarzy. O czym chcielibyście dyskutować? Jaki temat pogłębić? Z kim porozmawiać oko w oko? Piszcie: ilona.miluszewska@zeglarski.info.

Co myślisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

PODZIEL SIĘ OPINIĄ