< Powrót
18
września 2019
Tekst:
Dariusz Olejniczak
Zdjęcie:
Tadeusz Lademann
na morze
Wśród uczestników rejsów była grupa uczniów z Liceum Salezjańskiego w Rumi.

Fotograficzna relacja z wrześniowej akcji Pomorze na Morze 2019

Trwa wrześniowa edycja tegorocznej akcji Pomorze na Morze, w której uczestniczą pomorscy uczniowie. W dwugodzinne rejsy po Zatoce Gdańskiej na pokładzie „Zawiszy Czarnego” młodzież będzie wypływać jeszcze do piątku 20 września.

Na pokładzie młodzież uczy się podstawowych pojęć związanych z żeglarstwem, ma też okazję spróbować swoich sił w typowo żeglarskich zajęciach. Dla większości młodych ludzi jest to pierwszy kontakt z żeglarstwem morskim. Wszyscy uczniowie otrzymują certyfikat poświadczający ich udział w rejsie na „Zawiszy”.

– Było bardzo fajnie, taki rejs jest rewelacyjny – mówili uczniowie Zespołu Szkół Ekologiczno-Transportowych w Gdyni, którzy popłynęli w poniedziałek 16 września w inauguracyjnym rejsie o godz. 8.

Po powrocie do Gdyni młodzież bierze udział w zajęciach prowadzonych przez pracowników Urzędu Marszałkowskiego w siedzibie Pomorskiego Związku Żeglarskiego. Urzędnicy przekazują wiedzę o zadaniach i pracy samorządu województwa pomorskiego oraz działaniu lokalnej administracji.

Organizatorem akcji jest Pomorski Związek Żeglarski przy wsparciu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego, który jest jej głównym partnerem. Patronat honorowy nad akcją objął marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk. W projekcie bierze udział również Centrum Wychowania Morskiego ZHP w Gdyni. Patronat medialny nad akcją sprawuje portal Żeglarski.info.

Co myślisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

PODZIEL SIĘ OPINIĄ