< Powrót
17
listopada 2016
Tekst:
Jan Krzyżak
Zdjęcie:
Jan Krzyżak

Gdański Klub Żeglarski po dziewiątym sezonie żeglarskim

Zarząd Gdańskiego Klubu Żeglarskiego oraz trenerzy poszczególnych klas zorganizowali 16 listopada spotkanie podsumowujące bieżący, dziewiąty już sezon żeglarski.

Zebrani goście wysłuchali relacji trenerów o realizacji szkolenia w najmłodszej grupie żeglującej w klasie Optimist, w klasie przygotowawczej deski z żaglem BIC Techno 4,0/5,8, w  klasie międzynarodowej BIC Techno 6,8/7,8  oraz w klasie olimpijskiej RS:X. Ponadto przedstawione zostały szczegóły realizacji programu Energa Sailing oraz zadań z nim związanych.

W sezonie 2016 mocno rozbudowana została grupa Optimist, owocny okazał się również nabór w klasie przygotowawczej deski z żaglem BIC Techno 4,0. Zawodnicy we wszystkich grupach osiągali sukcesy na arenie krajowej, ponadto widać znaczący postęp grupy BIC Techno w rywalizacji na arenie międzynarodowej, na imprezach rangi mistrzostw świata i Europy zawodnicy klubu plasują się w pierwszej dwudziestce. Z kolei realizacja programu Energa Sailing korzystnie wpłynęła na nabór do grupy BIC Techno 4,0, program pozwolił dotrzeć do szerzej grupy odbiorców w regionie pomorskim, przez co rośnie liczba zawodników trenujących windsurfing, co przekłada się na wzrost poziomu umiejętności.

Zarząd klubu docenił także wsparcie ze strony miasta, partnerów, sponsorów oraz rodziców, bez których realizacja planów nie byłaby możliwa. 

Co myślisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

PODZIEL SIĘ OPINIĄ