< Powrót
12
czerwca 2019
Tekst:
Dariusz Olejniczak
Zdjęcie:
Cezary Spigarski/OficynaMorska.pl
400

GDYNIA 400 DOUBLE startuje już w sobotę!

12 jednostek znalazło się na liście jachtów, które w sobotę 15 czerwca wystartują w kolejnej odsłonie tegorocznej edycji cyklu regat morskich OFF-SHORT RACING. Tym razem dwuosobowe załogi będą ścigać się w regatach GDYNIA 400 DOUBLE.

Regaty zostaną rozegrane w ramach Morskiego Żeglarskiego Pucharu Polski. Licząca ponad 400 Mm trasa regat wiedzie z Gdyni na otwarte morze, gdzie pława ZN stanowi znak kursowy. Następnym znakiem jest Olands Sodra Grund. Stamtąd trasa prowadzi w stronę podejścia do łotewskiego portu Liepaja i z powrotem do Gdyni. Zanim w samo południe załogi wyruszą na morze, w sobotę o godz. 10 zaplanowano oficjalne otwarcie regat, a o 11.30 indywidualną prezentację jachtów na wodzie (akwen na zewnątrz mariny). Jachty podczas prezentacji będzie można obserwować z nabrzeża w rejonie Akwarium Gdyńskiego.

Przebieg rejsu będzie można z kolei śledzić za pośrednictwem systemu S-track od godziny 11.55 w sobotę.

Zakończenie regat GDYNIA 400 DOUBLE i uroczyste wręczenie nagród zaplanowano na 19 czerwca. Organizatorem wydarzenia są firma START-UP i Pomorski Związek Żeglarski, a wśród patronów medialnych cyklu OFF-SHORT RACING jest Żeglarski.info

Strona OFF-SHORT RACING

PODZIEL SIĘ OPINIĄ