< Powrót
2
czerwca 2017
Tekst:
dol
Zdjęcie:
archiwum
„Vihuela” zwyciężyła w ubiegłorocznej edycji regat załóg dwuosobowych.

Gdynia DOUBLEHANDED Yachtrace – czas na start!

3 czerwca wystartuje Gdynia DOUBLEHANDED Yachtrace 2017. To druga w tym sezonie impreza z cyklu regat załóg dwuosobowych, których pomysłodawcą jest Paweł Wilkowski.

Dystans wyścigu wynosi 400 Mm, a żeglarze będą płynąć bez zawijania do portów, co sprawia, że jest to najdłuższy załogowy wyścig non stop w Polsce. Jachty popłyną w trzech klasach – ORC Club, ORC International i Open. Miejscem startu i mety jest Marina Gdynia.

Uroczyste rozpoczęcie regat zaplanowano na godzinę 10.30 w wiosce regatowej, mieszczącej się na placu przed bosmanatem. O 11.15 wszystkie jachty biorące udział w wyścigu zaprezentują się publiczności na akwenie na zewnątrz mariny. Sygnał startu wybrzmi w samo południe. W ubiegłorocznym wyścigu na trasie Gdynia-Windawa-Gdynia, w klasie ORC zwyciężył jacht „Dexxter”, a w klasie Open triumfowała „Vihuela”.

Zmagania żeglarzy będzie można śledzić na stronie regat za pośrednictwem trackingu, który współfinansował Pomorski Związek Żeglarski.

Tegoroczny cykl Gdynia DOUBLEHANDED Yachtrace zakończy wyścig CoolDown DOUBLEHANDED Challenge na dystansie ok. 100 Mm, który wystartuje z Gdyni 30 września. Regaty inaugurujące zmagania załóg dwuosobowych, WarmUp DOUBLEHANDED Challenge rozegrane zostały 13 i 14 maja.

Aktualne informacje znaleźć można na Facebooku

PODZIEL SIĘ OPINIĄ