< Powrót
21
grudnia 2018
Tekst:
Jędrzej Szerle
Zdjęcie:
Tadeusz Lademann
młodych żeglarzy
Nagrodzeni gdyńscy sportowcy.

Gdynia uhonorowała najlepszych młodych żeglarzy

Nagrody prezydenta Wojciecha Szczurka otrzymało czternastu gdyńskich młodych żeglarzy, którzy zdobyli medale w drugiej połowie 2018 roku.

Na uroczystym spotkaniu, które odbyło się w Urzędzie Miasta Gdyni w piątek 21 grudnia, obecni byli: prezydent Wojciech Szczurek, wiceprezydent Marek Łucyk, przewodnicząca Rady Miasta Joanna Zielińska, dyrektor Gdyńskiego Centrum Sportu Rafał Klajnert oraz blisko trzydziestu młodych gdyńskich sportowców, ich rodziców i trenerów. Najliczniejszą grupę nagrodzonych stanowili żeglarze, ale na sali byli również m.in. lekkoatleci i gimnastyczki artystyczne.

– Sport to masa wyrzeczeń i determinacja wzięcia na siebie często wielu obowiązków – mówił do zgromadzonych Wojciech Szczurek. – Motywacja do tego, żeby podejmować takie wyzwania to jest coś, co zmienia państwa życie. I to nie tylko w wymiarze sukcesu sportowego, ale jest też szkołą charakteru.

Maja Micińska odbiera dyplom z rąk prezydenta Wojciecha Szczurka.

Listy gratulacyjne zostały przygotowane dla zawodników MKŻ Arka Gdynia: Janiny Dmochowskiej, Natalii Kuczys, Tymona Gajdzińskiego, a także YKP Gdynia: Mikołaja Chłopka i Mateusza Kruczyńskiego, Wiktorii Lehmann i Mai Micińskiej, Tytusa Butowskiego, Hanny Dzik, Aleksandry Melzackiej, Mikołaja Staniula i Jakuba Sztorcha, Gustawa Micińskiego oraz Kacpra Stanisławskiego. Z powodu zgrupowań nie wszyscy uhonorowani dotarli – szczęśliwie nie zawiedli rodzice i trenerzy, którzy reprezentowali ich przed władzami Gdyni.

– Sezon uważam za udany – powiedziała Maja Micińska. – Zdobyłam medal na mistrzostwach Polski i zajęłam dobre, dwunaste miejsce na mistrzostwach świata.

PODZIEL SIĘ OPINIĄ