< Powrót
20
października 2015
Tekst:
mat. prasowe
Zdjęcie:
Tadeusz Lademann
Maciej Grabowski liczy na to, że wśród uczestników programu znajdą się przyszli mistrzowie olimpijscy.

Gdyńskie szkoły znów na fali

20 października rusza kolejna edycja programu „Gdynia na Fali”. W tym roku wezmą w niej udział uczniowie gdyńskich szkół podstawowych z klas I-III. Przed nimi wspaniała przygoda z żeglarstwem, w której młodym „wilkom morskim” towarzyszyć będzie trzykrotny olimpijczyk, reprezentant Polski w żeglarstwie, Maciej Grabowski.

– Program „Gdynia na Fali” nie jest programem stricte sportowym – tłumaczy Maciej Grabowski. – Moim marzeniem jest pokazać mieszkańcom Gdyni, że żeglarstwo to nie tylko sport elitarny, luksusowy, przeznaczony dla garstki ludzi, ale że jest to sposób na spędzanie wolnego czasu. Mam nadzieję, że wśród dzieci, które wezmą udział w projekcie znajdą się przyszli mistrzowie, w tym mistrzowie olimpijscy.

Pierwsze z jedenastu spotkań w ramach programu „Gdynia na Fali” odbędzie się w Katolickiej Szkole Podstawowej w Gdyni. Jego celem jest promocja wiedzy o żeglarstwie wśród najmłodszych i rozbudzenie pasji do tego sportu. Program ma zachęcić także do uczestniczenia w zajęciach klubów żeglarskich i pokazać jak wiele różnych korzyści niesie ze sobą taka forma aktywnego odpoczynku.

Ponadto podczas spotkań mistrz olimpijski opowiadać będzie o szkoleniach na patent żeglarski, motorowodny oraz patent sternika. Będzie to również okazja do obejrzenia zdjęć i sprzętu żeglarskiego.

Przypomnijmy, że dotychczas w programie realizowanym od 2013 roku uczestniczyło już ponad 10 gdyńskich szkół.

Co myślisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

PODZIEL SIĘ OPINIĄ