< Powrót
3
stycznia 2017
Tekst:
Wiesław Seidler
Zdjęcie:
Wiesław Seidler

Głosowanie na remont „Magnolii”

Ma za rufą tysiące mil morskich, po Bałtyku i Atlantyku, w tym w niezwykłych pionierskich dla polskiej bandery wypraw do Murmańska i Archangielska, i na Islandię, wówczas z kapitanem Zdzisławem Paską. Uczyła morza wielu wspaniałych polskich żeglarzy. Teraz potrzebuje remontu.

Wielu nadaj ją pamięta, a niedawno – we wrześniu 2016 r. – dzielna Jubilatka świętowała złote gody. „Magnolia” wciąż służy szczecińskiej żeglarskiej młodzieży, nadal w barwach byłego Pałacu Młodzieży w Szczecinie (obecnego Centrum Żeglarskiego), nad jeziorem Dąbie, skąd rusza w rejsy i gdzie szczęśliwie powraca, teraz z jej najmłodszym bodaj kapitanem i opiekunem, wychowankiem CŻ, Przemkiem Dziarnowskim.

Przypomnę, że „Magnolia” to jedna z wielu drewnianych jachtów typu Vega, solidnie zbudowanych w byłej Szczecińskiej Stoczni Jachtowej, a jej dobra kondycja dobrze świadczy o kunszcie polskich szkutników. Podobnie jak inne zachowane Vegi, może jeszcze pływać długie lata, chociaż oczywiście wymaga stałej konserwacji, a teraz także generalnego remontu, czyli sporych nakładów ze strony miasta i gminy Szczecin, będącej właścicielem jachtu.

Kpt. Przemysław Dziarnowski apeluje do wszystkich załogantów i przyjaciół jachtu, i żeglarstwa o głosowanie na zgłoszony już do tegorocznego  Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego projekt dotyczący uzyskania tą właśnie drogą dodatkowych funduszy na remont „Magnolii”:

„Gorąco zachęcam do zagłosowania w Szczecińskim Budżecie Obywatelskim na ogólnomiejski projekt „Remont Szczecińskiego Jachtu „Magnolia”, dzięki czemu „Magnolia” będzie mogła przejść gruntowny remont i służyć naszej szczecińskiej młodzieży. Głosowanie odbywać się będzie w terminie 9-18 stycznia br., za pośrednictwem internetu lub papierowo w filiach. Liczy się każdy głos, dlatego proszę Was o rozpowszechnianie tej informacji wśród swoich znajomych i rodziny”.

Zasady głosowania na szczeciński budżet obywatelski 2017

PODZIEL SIĘ OPINIĄ