< Powrót
17
czerwca 2019
Tekst:
mat. prasowe
Ilustracja:
wsaib.pl
Gdynia Rummla

Gra miejska na Święto Morza: Gdynia śladami Rummla

Sekretna Gdynia Rummla to gra miejska, która 23 czerwca uatrakcyjni obchody Święta Morza w Gdyni. Organizator – Parlament Studentów WSAiB im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni – chce przybliżyć postać inżyniera-wizjonera mieszkańcom Gdyni i Pomorza. Partnerem wydarzenia jest Pomorski Związek Żeglarski.

– Julian Rummel to pierwszy organizator Święta Morza w Gdyni, stąd nieprzypadkowa zbieżność terminów naszej gry miejskiej i morskich uroczystości – mówi Adam Labuhn, przewodniczący Parlamentu Studentów Wyższej Szkoły Administracji i Biznesu im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Gdyni. – Chcemy przybliżyć, szczególnie młodym gdynianom, tego człowieka „orkiestrę”. Wizjonera, wielkiego społecznika, który jest przykładem, jak wiele można zdziałać lokalnie, myśląc globalnie. Poznając życiorys tej niezwykłej postaci, uczestnicy gry będą również wzmacniać poczucie lokalnego patriotyzmu.

Wybitny inżynier, zaangażowany w wiele przedsięwzięć związanych z morzem, organizował m.in. Yacht Klub Polski i Żeglugę Polską. Był inicjatorem powstania gdyńskiego Klubu „Rotary”, a także założycielem YMCA. Wizjoner, którego idee futurystycznego miasta z morza i marzeń, m.in. ze „Snu o Gdyni”, stają się rzeczywistością, np. wieżowiec Sea Towers czy Park Naukowo-Technologiczny.

– Julian Rummel to jeden z twórców idei Gdyni, osoba wybitna, a mało znana mieszkańcom naszego miasta – mówi Lechosław Dzierżak, radny miasta, współorganizator wydarzenia. – Chcemy odczarować tę postać i odkryć kilka tajemnic jakie skrywa Gdynia. Dlatego wybraliśmy inżyniera Rummla, jako kolejnego bohatera organizowanego przez nas cyklu gier miejskich.

Gra miejska to wydarzenie z pogranicza zabawy detektywistycznej i historycznej wycieczki. Przeznaczona dla wszystkich mieszkańców i miłośników Gdyni, niezależnie od wieku. Gracze, dzięki wskazówkom ze specjalnych kart-map będą rozwiązywali zadania oraz odnajdowali przedmioty i notatki dotyczące historycznych miejsc Gdyni, związanych z inżynierem Rummlem. Poznają również postacie, które odcisnęły piętno na historii Gdyni oraz zasłużyły się społeczności regionu.

Gra ma charakter nielinearny i punkty mogą być zaliczane niechronologicznie. Wszystkie zadania znajdują się na obszarze Gdyni Śródmieścia. Nad grupą z daleka i z bliska będzie czuwał prowadzący grę przewodnik miejski Michał Miegoń (Muzeum Miasta Gdyni, Open House Gdynia, Inne Szlaki). Gra rozpocznie się w gmachu WSAiB im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni przy ul. Kieleckiej 7, a zakończy w Pomorskim Związku Żeglarskim przy al. Jana Pawła II 11.

Na uczestników gry miejskiej czekają upominki. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc o udziale w grze decyduje kolejność zgłoszeń. Zgłoszenia indywidualne i grupowe przyjmowane będą do 22 czerwca za pomocą formularza na stronie www.wsaib.pl/gramiejska. Udział w zabawie jest bezpłatny. Limit miejsc: 300.

Start 23 czerwca o godz. 12 – Wyższa Szkoła Administracji i Biznesu im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni, ul. Kielecka 7. Zakończenie: Pomorski Związek Żeglarski, al. Jana Pawła II 11, godz. 15.

PODZIEL SIĘ OPINIĄ