IDNIYRA Europe
DN
Start do wyścigu w mistrzostwach świata w klasie DN.

Grad medali dla Polaków na mistrzostwach świata w klasie DN!

Świetnie spisali się nasi bojerowcy w zakończonych w środę 7 lutego mistrzostwach świata w klasie DN. Michał Burczyński zdobył złoty, a Łukasz Zakrzewski srebrny medal wśród seniorów, Laura Banach była druga w klasyfikacji kobiet, a Cezary Sternicki w kategorii juniorów.

W niedzielę 4 lutego rozpoczęły się jubileuszowe, 50. mistrzostwa świata w klasie DN. Pierwotnie impreza miała odbyć się na Litwie, jednak warunki pogodowe zmusiły organizatorów do przeniesienia jej do Parnawy w Estonii, nad Zatoką Ryską. Mimo przenosin aura wciąż była wymagająca – w niedzielę udało się przeprowadzić tylko jeden wyścig, w poniedziałek dwa, a we wtorek żadnego. Dopiero w środę, ostatniego dnia mistrzostw, odbyły się kolejne trzy wyścigi. W zmaganiach wzięło udział 149 seniorów i juniorów klasy DN, w tym 52 Polaków. Ponadto w rywalizacji uczestniczyło 19 młodych zawodników klasy Ice-Optimist.

Zawody okazały się szczęśliwe dla Polaków, którzy po rocznej przerwie ponownie wywalczyli złoty medal. Pierwsze miejsce pewnie zajął Michał Burczyński, który zwyciężył w trzech z sześciu przeprowadzonych wyścigów. Drugi był Łukasz Zakrzewski, a trzeci Estończyk Joonas Kiisler. W pierwszej dziesiątce uplasowało się jeszcze czworo Polaków – Tomasz Zakrzewski, Jarosław Radzki i Karol Jabłoński (miejsca 5-7) oraz Robert Graczyk (miejsce 9).

W kategorii juniorów srebrny medal zdobył Cezary Sternicki, ustępując tylko Szwedowi Gustavowi Lindenowi. Natomiast wśród kobiet drugie miejsce zajęła Laura Banach.

To jednak nie koniec regatowych emocji. Już w czwartek 8 lutego, również w Parnawie, rozpoczynają się mistrzostwa Europy seniorów i juniorów w klasie DN. Impreza potrwa najpewniej do soboty 10 lutego.