< Powrót
18
października 2020
Tekst:
Jędrzej Szerle
Zdjęcie:
Tadeusz Lademann
HEDAA
Zwycięzcy DeepFreeze DOUBLE Rafał i Dawid Sosnowscy z Pawłem Wilkowskim, organizatorem regat (pierwszy z lewej).

„HEDAA” najlepsza w regatach DeepFreeze DOUBLE

Osiem jachtów ścigało się w weekend 18-19 października w regatach załóg dwuosobowych DeepFreeze DOUBLE. Zwycięzcami zostali Rafał i Dawid Sosnowscy na jachcie „HEDAA”.

Pomimo wiosennego lockdownu i obostrzeń związanych z pandemią COVID-19, udało się zorganizować dziewięć regat załóg dwuosobowych cyklu Off-Short Racing. Przeprowadzone w weekend 18-19 października DeepFreeze DOUBLE kończył tegoroczne zmagania. W zawodach wystartowało osiem jachtów, które rywalizowały w jednej grupie.

– Bardzo się cieszę, że uczestnicy dopisali – frekwencja była lepsza niż przeciętna w tym roku – mówi Paweł Wilkowski, organizator regat. – Wyścig może nie był zbyt szybki, ale przetasowania były niesamowite. Pogoda nie sprawiła nam niespodzianek, ponieważ zgodnie z zapowiedziami na wodzie warunki były bardzo różnorodne.

HEDAA

Uczestnicy regat DeepFreeze DOUBLE.
Fot. Tadeusz Lademann

Pierwsze miejsce w regatach zajęli Rafał i Dawid Sosnowscy (Yacht Club Sopot) na jachcie „HEDAA”. Drudzy byli Jacek Roszyk i Dominik Nowak (Żeglarski Ludowy Klub Sportowy Poznań) na „Smoke”. Ostatnie miejsce na podium przypadło Ryszardowi Drzymalskiemu i Tomaszowi Kulasowi (niezrzeszeni) na „Konsal II”.

– Pływało się ciekawie, choć trudno, bo wiało od zera do trzydziestu węzłów – tłumaczy Rafał Sosnowski. – Po bardzo ładnym starcie do boi koło Górek Zachodnich podchodziliśmy w czubie, a potem przy Helu flauta wyrównawcza spowodowała, że byliśmy wszyscy razem. Wystartowaliśmy z niej jako ostatni lub przedostatni, ale potem udało się nadrobić i wygrać. Było ciężko, ale bardzo fajnie! Jest to drugie nasze zwycięstwo w tym cyklu w tym roku i bardzo się cieszymy.

Na kolejnych lokatach uplasowali się Robert Wilkowski i Tomasz Ankiewicz (niezrzeszeni) na „Double Scotch”, Łukasz i Rafał Wasielewscy (niezrzeszeni) na „ARIETIS”, Wiesław i Gustaw Krupscy (Yacht Club Kielce) na „SKY PROJECT”, Michał Kapa i Przemek Żółtowski (Jachtklub Stoczni Gdańskiej) na „Forsatio” (pierwszy jacht, który przekroczył linię mety) oraz Paweł Wilkowski i Maciej Krzesiński (YKP Gdynia) na „Vataha 2”.

Organizatorami DeepFreeze DOUBLE byli Start-Up Paweł Wilkowski i Pomorski Związek Żeglarski. Patronat medialny sprawował portal Żeglarski.info.

Wyniki

Co myślisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

PODZIEL SIĘ OPINIĄ