< Powrót
15
lutego 2016
Tekst:
Natalia Majcher
Zdjęcie:
Tadeusz Lademann
POL 052 - Tomasz Januszewski (z prawej) i Jacek Nowak.

I znów czwarte miejsce MŚ w klasie 49er

Tomasz Januszewski i Jacek Nowak (AZS UWM Olsztyn), w zakończonych wczoraj, 14 lutego Mistrzostwach Świata klas 49er, 49erFX i Nacra 14, w Clearwater w Stanach Zjednoczonych, wywalczyli czwarte miejsce w klasie 49er. Powtórzyli tym samym wynik Łukasza Przybytka i Pawła Kołodzińskiego z listopada zeszłego roku.

Walkę w złotej grupie Tomek z Jackiem rozpoczęli na siódmej pozycji. Pierwszy dzień finałów to tendencja spadkowa. Zawodnicy olsztyńskiego klubu wyścigi kończyli na miejscach 9, 13 i 19, i w efekcie zakończyli dzień na ósmej pozycji. Na szczęście drugiego dnia tendencja się odwróciła i panowie przypływali na metę kolejno na 7, 4 i 2 miejscu, aby do wyścigu medalowego przystąpić z piątej pozycji. Wyścig ukończyli również na piatym miejscu i awansowali na czwartą lokatę w klasyfikacji generalnej.

Olimpijczycy Łukasz Przybytek i Paweł Kołodziński (AZS AWFiS Gdańsk) tak jak zapowiedzieli, mimo braku awansu do złotej grupy, nie stracili motywacji. Z 32 pozycji, po czterech wyścigach finałowych, awansowali na 28 (trzecie w grupie srebrnej).

Mistrzostwa Świata w klasie 49er po raz czwarty z rzędu wygrali Nowozelandczycy Peter Burling i Blair Tuke. Zwycięstwo zapewnili sobie jeszcze przed wyścigiem medalowym.

Również po raz czwarty mistrzami globu w klasie Nacra 17 zostali Billy Besson i Marie Riou z Francji.

W klasie 49erFX mistrzyniami świata zostały Hiszpanki Tamara Echegoyen i Berta Betanzos.

Wyniki klas 49er i F9erFX

Wyniki klasy Nacra 17

Co myślisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

PODZIEL SIĘ OPINIĄ