< Powrót
15
lutego 2017
Tekst:
tef
Zdjęcie:
Tadeusz Lademann
Hala widowiskowo-sportowa w Przywidzu.

Impuls dla Przywidza

Święto Żeglarstwa i Pomorska Gala Żeglarska odbędą się w tym roku w Przywidzu. Dzisiaj, 15 lutego zawarte zostało porozumienie o organizacji obu imprez.

Porozumienie podpisali w Przywidzu wójt gminy Przywidz Marek Zimakowski oraz prezes Pomorskiego Związku Żeglarskiego Bogusław Witkowski.

porozumienie

Wójt Marek Zimakowski (z lewej) oraz prezes Bogusław Witkowski. Fot. Edyta Skrzypek/Urząd Gminy w Przywidzu

– To będzie znakomita okazja nie tylko do promocji żeglarstwa – przekonuje prezes Witkowski. – Ale również żeglarskich walorów gminy Przywidz.

Święto Żeglarstwa to całodzienna impreza, na którą składają się m.in. spotkania ze znanymi żeglarzami, projekcje filmów żeglarskich, prezentacja wystaw i zabawa na symulatorach żeglarskich. Wstęp na wszystkie atrakcje jest wolny.

Wydarzenie – skierowane do lokalnych społeczności – organizowane jest co roku przez Pomorski Związek Żeglarski przy wsparciu miejscowych władz samorządowych. Do tej pory Święto Żeglarstwa odbyło się w Wejherowie, Tczewie i Kartuzach.

Finałem imprezy będzie Pomorska Gala Żeglarska, podczas której prezentowani są najlepsi żeglarze regionu, honorowani „Kryształowym Żaglem” – nagrodą Pomorskiego Związku Żeglarskiego.

– Mamy nadzieję, że tego rodzaju impreza będzie stanowiła impuls do rozwoju żeglarstwa na terenie naszej gminy – mówi wójt Zimakowski. – Mamy ku temu świetne warunki.

Gmina Przywidz liczy ok. 6 tysięcy mieszkańców. Sam Przywidz, pięknie położony nad Jeziorem Przywidzkim, jest jedną z najbardziej znanych miejscowości turystycznych Pomorza.

Zarówno Święto Żeglarstwa, jak i Pomorska Gala Żeglarska odbędą się 2 grudnia w nowo wybudowanej hali widowiskowo-sportowej w Przywidzu.

Podczas spotkania ustalono również, że w ramach przygotowania do wydarzenia dzieci i młodzież z gminy Przywidz weźmie udział w bezpłatnych rejsach żaglowcem „Zawisza Czarny”, które organizuje co roku we wrześniu PoZŻ w kolejnych odsłonach projektu „Pomorze na morze”. 

Co myślisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

PODZIEL SIĘ OPINIĄ