< Powrót
23
kwietnia 2018
Tekst:
dol
Zdjęcie:
Tadeusz Lademann
Kotwica

Inauguracja sezonu w Jacht Klubie Marynarki Wojennej Kotwica

Od 1 do 3 maja na Zatoce Gdańskiej trwać będą Regaty Otwarcia Sezonu zorganizowane przez Jacht Klub Marynarki Wojennej Kotwica w Gdyni. Jachty rywalizować będą w formule ORC i Open.

Zapowiada się prawdziwy regatowy maraton i żeglarskie święto. Każdy, kto chciałby wziąć w nim udział powinien przesłać zgłoszenie, kserokopie aktualnego świadectwa pomiarowego ORC (strona ze współczynnikami) oraz potwierdzenie dokonanej opłaty wpisowej na adres mailowy: biuro@jkmw-kotwica.pl, do wtorku, 1 maja, do godziny 9. Można też dostarczyć dokumenty bezpośrednio do Biura Regat: Gdynia, Aleja Jana Pawła II 13 b – biuro JKMW Kotwica.

Regaty Otwarcia Sezonu Żeglarskiego 2018 będą składać się z trzech długich wyścigów następujących po sobie w kolejnych dniach.

Program:

1 maja – Regaty o Puchar Komandora Klubu
Start do regat o godz. 11 z redy portu jachtowego w Gdyni. Trasy wyścigów wg Instrukcji Żeglugi, w zależności od panujących warunków atmosferycznych. Meta – reda portu Górki Zachodnie. Spotkanie żeglarskie, ognisko, gry i zabawy odbędą się wieczorem w Jacht Klubie im. Conrada.

2 maja – Regaty Flagi Państwowej
Start godz. 11 z redy poru w Górkach Zachodnich. Meta – reda portu w Helu.

3 maja – Regaty Konstytucji 3-go Maja
Start o godz. 10 z redy portu w Helu. Meta – reda portu Gdynia.

Po zakończeniu wyścigów, o godz. 15, na terenie Ośrodka Szkolenia Żeglarskiego Marynarki Wojennej rozpoczną się uroczystości otwarcia sezonu żeglarskiego w JKMW Kotwica. Zostaną też wręczone trofea zwycięzcom trzydniowych regat. Punktacja jachtów startujących wg przelicznika ORC będzie brana do klasyfikacji klubowego Pucharu Kaprów.

Zawiadomienie o Regatach

PODZIEL SIĘ OPINIĄ