< Powrót
16
czerwca 2015
Tekst:
Tomasz Falba
Zdjęcie:
Tadeusz Lademann
Inauguracja 2014 - prezydent Gdyni Wojciech Szczurek przekazuje klucz do miasta Naptunowi.

Inauguracja Święta Morza tuż, tuż

Już w najbliższą sobotę, 20 czerwca o godz. 12 rozpocznie się oficjalnie Święto Morza w Gdyni. Zapraszamy do udziału.

Już po raz trzeci w Gdyni w ostatni tydzień czerwca odbędzie się Święto Morza – impreza, w programie której jest prawie 40 wydarzeń o morskim charakterze. Ich dokładną listę znaleźć można na stronie: www.swietomorza.eu.

Oficjalna inauguracja Święta Morza 2015 odbędzie się samo południe na placu przy okręcie-muzeum „Błyskawica”. Na maszt podniesiona zostanie flaga imprezy, a władzę w mieście przejmie symbolicznie Neptun ze swoim orszakiem, czemu towarzyszyć będą salwy z okrętu.

Zaraz potem w morze wyjdzie statek Urzędu Morskiego w Gdyni, z którego pokładu złożony zostanie wieniec ku pamięci tych, co odeszli na wieczną wachtę.

Po powrocie na ląd, w Alei Żeglarstwa Polskiego w gdyńskiej marinie, zostanie odsłonięta kolejna tablica, tym razem poświęcona żeglarzowi Michałowi Sumińskiemu, szerzej znanemu z prowadzenia słynnego programu telewizyjnego „Zwierzyniec”.

Chętni będą też mogli zwiedzić wystawę trofeów polskich żeglarzy otwartą niedawno w siedzibie Pomorskiego Związku Żeglarskiego. Serdecznie zapraszamy!

Szczegółowy program inauguracji znaleźć można TUTAJ

Co myślisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

PODZIEL SIĘ OPINIĄ