< Powrót
17
lutego 2019
Tekst:
Iwona Poźniak, Leopold Naskręt
Zdjęcie:
edukacjamorska.odn.slupsk.pl
Tytuł Mistrza Nawigacji

IV Pomorski Konkurs o Tytuł Mistrza Nawigacji – finaliści wyłonieni

Trwa IV Pomorski Konkurs o Tytuł Mistrza Nawigacji. Zgłoszeni przez opiekunów do pierwszej części konkursu uczniowie mieli za zadanie rozwiązać test wiedzy nawigacyjnej składający się z 20 pytań jednokrotnego i wielokrotnego wyboru.

6 lutego do testu przystąpiło 107 uczniów z klas siódmych i ósmych, z 26 szkół podstawowych województwa pomorskiego: z Gdańska, Gdyni, Rumi, Władysławowa, Słupska, Korzeniewa, Kobylnicy, Ustki, Zagórzycy, Głobina, Kwidzyna, Łeby, Szemudu, Marszewa Lęborskiego, Kowali i Zaleskich.

Sprawdzian obejmował tematy, z którymi uczniowie zapoznawali się podczas warsztatów pn. „Interdyscyplinarne Zabawy Nawigacyjne na Mapie Morskiej”. Uczestnicy eliminacji odpowiadali na pytania z zakresu podstawowych definicji i pojęć nawigacyjnych, obliczali kursy, deklinacje, dewiacje, opisywali pozycje i klasyfikowali morskie jednostki miary.

Prace, ocenione przez nauczycieli zgodnie z dostarczonym wzorem odpowiedzi, zostały przesłane organizatorowi.

Na postawie protokołów z przebiegu konkursu i wpisanej punktacji, z każdej, biorącej udział w eliminacjach szkoły, organizator zakwalifikował uczniów, którzy otrzymali najwyższe wyniki w tym etapie, do udziału w finale konkursu.

Maksymalną liczbę punktów zdobyli Daria Lewicz (20 pkt.), Kacper Bokacz (20 pkt.), Radosław Bieniek (20 pkt.) ze Szkoły Podstawowej w Zaleskich. Z Trójmiasta, najlepszymi okazali się uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 39, im. kpt. ż.w. Kazimierza Jurkiewicza – Karol Pietrzyński (19 pkt.) i Amelia Szweda (19 pkt.).

O tytuł mistrza nawigacji województwa pomorskiego, 13 marca 2019 r. w Słupskim Inkubatorze Technologicznym, będzie walczyć 60 uczniów.

Co myślisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

PODZIEL SIĘ OPINIĄ