< Powrót
27
czerwca 2018
Tekst:
Dariusz Olejniczak
Zdjęcie:
KS Damroka
Kłodno

IV ŻKP – Kaszubscy żeglarze powalczą na jeziorze Kłodno

W kolejnej odsłonie tegorocznej edycji Żeglarskiego Pucharu Kaszub zmierzą się zawodnicy klas Optimist 0 i UKS, Cadet, Omega i startujący w formule Open. W sobotę 30 czerwca staną na starcie regat o Puchar Jezior Chmieleńskich.

Akwenem dwudniowej imprezy będzie jezioro Kłodno. Jej organizatorami są: Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Chmielnie oraz KS Damroka we współpracy z Pomorskim Związkiem Żeglarskim.

Jak przewiduje wiceprezes KS Damroka i szef klubowej sekcji żeglarskiej Mikołaj Kostuch, w regatach weźmie udział większa liczba żeglarzy niż w ubiegłorocznej edycji wydarzenia. Wtedy we wszystkich klasach ścigało się 65 młodych żeglarzy i żeglarek z całych Kaszub. Sekcja żeglarska KS Damroka powołana została w 2017 roku dzięki inicjatywie i wsparciu wójta gminy Chmielno Jerzego Grzegorzewskiego, któremu zawdzięcza również pozyskanie wykwalifikowanej kadry.

Regaty na jeziorze Kłodno dofinansowuje Pomorska Federacja Sportu ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego. Cykl regat Żeglarskiego Pucharu Kaszub objęty jest honorowym patronatem Marszałka Województwa Pomorskiego.

Program wydarzenia

Sobota
10.30 – odprawa sterników
11.30-12.00 – start do pierwszego wyścigu

Niedziela
10.30-11.00 – start do kolejnych wyścigów
14.30-15.00 – zakończenie i ogłoszenie wyników

Zawiadomienie o regatach

Do zakończenia IV edycji ŻPK pozostaną jeszcze trzy wydarzenia. 4-5 sierpnia w Ostrzycach trwać będzie XX Puchar Jeziora Ostrzyckiego, Memoriał Witosława Labudy, a 11 i 12 sierpnia we Wdzydzach rozegrany zostanie Puchar Wójta Gminy Kościerzyna. 22 i 23 września XI  żeglarze zmierzą się w Mistrzostwach Kartuz na terenie CSWiPR Złota Góra. 13 października w Kosakowie odbędzie się podsumowanie Żeglarskiego Pucharu Kaszub i wręczenie nagród zwycięzcom cyklu.

IV ŻPK odbywa się przy wsparciu Pomorskiego Związku Żeglarskiego. Patronat medialny nad Pucharem objął Żeglarski.info.

Aktualna klasyfikacja IV ŻPK

PODZIEL SIĘ OPINIĄ