< Powrót
12
sierpnia 2019
Tekst:
Ryszard Winnicki
Zdjęcie:
Ryszard Winnicki
Kościerzyna

IX Puchar Wójta Gminy Kościerzyna rozstrzygnięty

10 i 11 sierpnia, na jeziorze Wdzydze, rozegrane zostały IX Regaty o Puchar Wójta Gminy Kościerzyna. Impreza zaliczana jest do klasyfikacji V Żeglarskiego Pucharu Kaszub.

W regatach uczestniczyło 106 żeglarzy w klasach Optimist „0” (14 jednostek), Optimist „UKS” (44 jednostek), Cadet (8 jednostek), Omega (4 jednostki), Open (12 jednostek).

Pucharowe regaty już po raz drugi rozegrano na Kaszubskim Morzu w ramach V Żeglarskiego Pucharu Kaszub. Na dwóch jeziorach wyznaczone zostały trzy trasy do rywalizacji regatowej. Jedna dla klasy UKS „0” na Jeziorze Jelenie oraz dwie dla pozostałych klas na jeziorze Gołuń w pobliżu Krzyża Jezior. Rozegrano siedem biegów w bardzo dobrych warunkach pogodowych.

W klasie Cadet zwyciężyła załoga UKŻ Lamelka Kartuzy – Paweł Kajeta i Tymoteusz Roszkowski. W klasie „O” triumfował Marcel Beresiński z KS Zatoka Puck. W klasie UKS zwyciężył Tymon Przyjemczak z KS Zatoka Puck. Załoga w składzie: Grzegorz Musielak, Piotr Oleksiewicz i Kamil Musielak zwyciężyła w klasie Omega. Z kolei w klasie Open najlepsi byli niezrzeszeni Sebastian i Paweł Gwizdała ścigający się na katamaranie.

Podziękowania, rozdanie upominków, rozlosowanie ufundowanych nagród, a przede wszystkim wręczenie dyplomów i statuetek dla zwycięzców dokonane zostało na zakończeniu  regat. Podczas uroczystości obecni byli zastępca wójta gminy Kościerzyna Grzegorz Świtała, Filip Lipski reprezentujący Pomorski Związek Żeglarski, sędzia główny regat Roman Chyła, oraz przedstawiciele zarządu UKS

Organizatorami zawodów był Uczniowski Klub Sportowy Wodniacy Garczyn we współpracy z Pomorskim Związkiem Żeglarskim. Regaty dofinansowane są przez Pomorską Federację Sportu ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego. Cykl regat Żeglarskiego Pucharu Kaszub objęty jest honorowym patronatem Marszałka Województwa Pomorskiego. Patronat medialny sprawuje portal Żeglarski.info.

Wyniki kl. Cadet

Wyniki kl. Omega

Wyniki kl. Optimist „0”

Wyniki kl. Optimist UKS

Wyniki kl. Open

Klasyfikacja generalna V Żeglarskiego Pucharu Kaszub po 3 regatach

PODZIEL SIĘ OPINIĄ