< Powrót
14
maja 2018
Tekst:
Jan Springer
Zdjęcie:
Jan Springer
Jachty sterowane radiem Szczecin 2018

Jachty sterowane radiem rozpoczęły sezon!

Pierwsze regaty modeli jachtów sterowanych radiem w sezonie 2018 odbyły się w miniony weekend w Szczecinie na jeziorze Dąbie. Gospodarzem było Centrum Żeglarskie, a organizatorem klub Radiojachting Szczecin.

Pierwsze regaty sezonu to możliwość przetestowania i sprawdzenia nowych konstrukcji jachtów, zbudowanych podczas sezonu zimowego. Na regaty, których rangą były eliminacje do mistrzostw Polski przyjechało 38 zawodników w klasie F5-E. Rozegrano trzynaście wyścigów.

Pierwsze rozpoczęły się w sobotę o godzinie 10, przy słabym i zanikającym wietrze. O 12 nastąpiło otwarcie sezonu żeglarskiego w Zachodniopomorskim Okręgowym Związku Żeglarskim, które zarazem było oficjalnym otwarciem regat modelarskich.

Kolejne sobotnie wyścigi przebiegały w zmiennych i słabych warunkach wiatrowych. Niedziela z kolei przywitała żeglarzy wspaniałą, słoneczną pogodą i stabilnym wiatrem o sile około 3B.

Zwyciężył Mieczysław Muller z klubu Bliza Balexmetal Wejherowo, przed Julianem Damaszkiem z tego samego klubu oraz Jensem Amena z Niemiec. Jan Springer, zawodnik Jachtklubu Morskiego Roda, aktualny mistrz świata, zajął czwarte miejsce.

Wyniki

PODZIEL SIĘ OPINIĄ