< Powrót
26
listopada 2019
Tekst:
Jędrzej Szerle
Zdjęcie:
Leopold Naskręt
turystyki wodnej

Jak będzie wyglądać turystyka wodna na Pomorzu w 2030 roku?

Każdy może pomóc w tworzeniu opracowania Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego, które pozwoli wytyczyć kierunki rozwoju turystyki wodnej.

Za stworzenie dokumentu „Diagnoza stanu i koncepcja rozwoju turystyki wodnej w województwie pomorskim 2030” odpowiada Pomorskie Biuro Planowania Regionalnego oraz Departament Infrastruktury Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego. Jego celem, jak piszą urzędnicy, jest określenie strategicznych kierunków i obszarów rozwoju turystyki na wodzie w województwie oraz działań zmierzających do rozbudowy i uzupełnienia już istniejącej bazy dla tej formy turystyki, w tym obiektów powstałych w ramach dotychczasowych przedsięwzięć strategicznych województwa 2020: „Pomorskie Szlaki Kajakowe”; „Pętla Żuławska – rozwój turystyki wodnej. Etap I”; „Rozwój oferty turystyki wodnej w obszarze Pętla Żuławska i Zatoka Gdańska”.

Dane dotyczące stanu takiej turystyki i przyszłych inwestycji można przekazywać do Pomorskiego Biura Planowania Przestrzennego. W jaki sposób? Tego dowiedzieć się można na spotkaniach szkoleniowych, które odbędą się w Słupsku (3 grudnia), Gdańsku (4 grudnia), Pucku (5 grudnia), Swornegaciach (9 grudnia) oraz Kościerzynie (11 grudnia). Zgłoszeń należy dokonywać za pomocą formularza do dnia 29 listopada 2019 r. na adres: k.wiewiorska@pbpr.pomorskie.pl. Liczba miejsc jest ograniczona.

Szczegółowe informacje

Formularz zgłoszeniowy

Co myślisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

PODZIEL SIĘ OPINIĄ