< Powrót
12
sierpnia 2022
Tekst:
art. sponsorowany
Zdjęcie:
sklepwind.pl

Jak przygotować się do rejsu i co na niego zabrać

Sklep żeglarski to miejsce, które powinien odwiedzić każdy, komu zależy na dobrym przygotowaniu do rejsu. Nie da się bowiem ukryć, że jest to przygoda, która wymaga od nas odpowiedzialnego podejścia. Zanim jednak udamy się do sklepu dla żeglarzy, dowiedzmy się, jakiego rodzaju rzeczy mogą nam się przydać. Jest ich naprawdę sporo, dlatego bardzo przydatne może okazać się sporządzenie listy. Dzięki niej, nie zapomnimy o niczym istotnym.

Jakie ubrania będą przydatne?

Jeżeli chcemy dobrze przygotować się do rejsu, pójdźmy do takiego miejsca, jak sklep żeglarski. Znajdziemy tam odpowiedni dobór ubrań. Wydaje się, że ich ilość powinna być uzależniona od tego, jak długo będzie trwał rejs. Zabierzmy ze sobą odzież, która jest wygodna oraz funkcjonalna. Na pewno przydadzą nam się wygodne spodnie, T-shirty, a także bluzy z kapturem. Ciężko bowiem przewidzieć, jaka dokładnie pogoda będzie panowała w trakcie całego rejsu. Niewykluczone, że będziemy mieć do czynienia zarówno z wysokimi temperaturami, jak i z burzami i sztormami. Konieczne będzie więc zabranie ze sobą kurtki, określanej często mianem sztormiaka. Podstawą udanego rejsu są także wygodne buty. Możemy zdecydować się na przykład na zakupienie kaloszy. Dzięki nim nasze stopy nie ulegną zamoczeniu.

Nie zapomnij o lekach i akcesoriach

Jeżeli zażywamy na stałe jakieś leki, nie możemy zapominać o tym, aby je ze sobą zabrać. Bez tego rejs nie będzie dla nas ani udany, ani bezpieczny. Warto wziąć ze sobą także leki przeciwbólowe. Nigdy bowiem nie wiemy, kiedy dopadnie nas nagły ból głowy. Przedstawicielki płci pięknej powinny zabrać ze sobą także podpaski, jeżeli w trakcie rejsu spodziewają się miesiączki. Warto zastanowić się także nad akcesoriami, które mogą nam się przydać. Mowa tu, chociażby o czapce z daszkiem, która ochroni nas przed nadmiarem promieni słonecznych. Poza tym warto byłoby też zabrać ze sobą okulary przeciwsłoneczne. Wśród przydatnych akcesoriów należy wyróżnić także kosmetyki do podstawowej pielęgnacji. Dzięki nim możliwe będzie utrzymanie skóry i włosów w dobrej kondycji w trakcie rejsu. Jest to szczególnie ważne dla przedstawicielek płci pięknej. Zabierzmy jednak ze sobą naprawdę podstawowe produkty. Kosmetyki do makijażu na pewno nie są koniecznością. Krem z filtrem przeciwsłonecznym może nam się jednak przydać.

Co jeszcze może się przydać podczas rejsu?

Jeżeli zależy nam na tym, aby rejs był udany i bezpieczny, nie możemy zapomnieć także o zabraniu ze sobą najważniejszych dokumentów. Ich rodzaj zależy w dużej mierze od tego, czy rejs będzie odbywał się na wodach krajowych, czy też zagranicą. Konieczne mogą okazać się również patenty żeglarskie. Początkującym żeglarzom może przydać się także notatnik. Można będzie zapisywać w nich wskazówki bardziej doświadczonych żeglarzy, którzy razem z nami odbywają rejs. Jeżeli nie wiemy, jakie jeszcze rzeczy mogą nam się przydać, porozmawiajmy z osobami, które mają większe doświadczenie w odbywaniu rejsów. Na pewno chętnie podzielą się z nami swoją wiedzą. Warto także przejrzeć fora internetowe.

Co myślisz o tym artykule?
+1
1
+1
0
+1
1
+1
0
+1
1
+1
0
+1
2

PODZIEL SIĘ OPINIĄ