< Powrót
10
marca 2020
Tekst:
Jędrzej Szerle
Zdjęcie:
Wydawnictwo Nautica
Zwycięska załoga

Jak zwyciężyć w regatach Clipper Round the World?

Lekcje przywództwa, rady jak stworzyć załogę i pasjonująca opowieść o wokółziemskich regatach Clipper Round the World – to wszystko znajdziemy w książce „Zwycięska załoga. Jak stworzyć zespół i wygrać”.

Wydaną w tym roku nakładem Wydawnictwa Nautica książkę napisał Brendan Hall, który w latach 2009-2010 był kapitanem zwycięskiej załogi jachtu „Spirit of Australia” podczas wokółziemskich regat Clipper Round the World. „Zwycięska załoga. Jak stworzyć zespół i wygrać” nie jest jednak tylko wspomnieniem z rejsu, ale motywacyjną opowieścią o tym, jak podjąć wielkie wyzwanie, przygotować się do niego, zbudować załogę i odpowiednie nastawienie oraz dopłynąć bezpiecznie do mety.

Brendan Hall przedstawia siebie jako „mówcę motywacyjnego i żeglarza regatowego”. Kolejność raczej nie jest przypadkowa i widać ją na kolejnych stronach książki. Choć opis samych wokółziemskich regat jest ciekawy, to publikację – która ukazała się zresztą w ramach serii Team Spirit – charakteryzuje obfitość porad, które mają pomóc czytelnikowi.

Autor swoim doświadczeniem dzieli się chętnie. Większość rozdziałów, opisujących poszczególne etapy przygotowań i samych regat, kończy się epilogami „lekcja przywództwa”, w których Brendan Hall proponuje konkretne rozwiązania i kroki do wykonania. W tekście wyróżniono również motywujące cytaty oraz hasła, którymi podpierał się kapitan podczas rejsu.

Brendan Hall, „Zwycięska załoga. Jak stworzyć zespół i wygrać”, Wydawnictwo Nautica, Warszawa 2020.

PODZIEL SIĘ OPINIĄ