< Powrót
30
czerwca 2015
Tekst:
Tomasz Falba
Zdjęcie:
Tadeusz Lademann

Jakie jest polskie żeglarstwo morskie?

Czy to archipelag zamieszkiwany przez plemiona, które szczerze się nie cierpią i nie chcą mieć ze sobą nic wspólnego? Czy raczej radosna wspólnota ludzi podzielających tę samą pasję?

Czy polskie żeglarstwo morskie to skupione wokół internetowych kacyków towarzystwa wzajemnej adoracji, czy wzorowo ze sobą współpracujący miłośnicy spraw morskich?

Czy w polskim żeglarstwie morskim chodzi bardziej o kasę czy o ideę?

Czy polscy żeglarze morscy umieją ze sobą dyskutować? Czy chcą się uczyć? Czy są otwarci na środowiska zewnętrzne?[PollCode id=”2″]

Czym są polskie regaty morskie – suto zakrapianymi imprezami na wodzie, czy sportową rywalizacją na światowym poziomie? Czy ich organizatorzy to kaowcy rodem z minionej epoki, czy profesjonaliści z XXI wieku?

Czym jest polskie żeglarstwo morskie? Skansenem zamieszkałym przez ludzi nie mających nic do zaoferowania młodemu pokoleniu, czy może miejscem wykuwania pozytywnych wartości i kuźnią charakterów?  

W końcu – czy polskie żeglarstwo morskie potrzebuje takiego rachunku sumienia?

Zapraszamy do dyskusji, polemik, wypowiedzi za, a nawet przeciw. Nie tylko w komentarzach, ale również w tekstach, które prosimy nadsyłać na adres: redakcja@zeglarski.info. Najciekawsze opublikujemy.  

 

Co myślisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

PODZIEL SIĘ OPINIĄ