< Powrót
24
czerwca 2019
Tekst:
Jędrzej Szerle
Zdjęcie:
Jerzy Springer
Jan Springer
Uczestnicy zmagań w klasie F5-M.

Jan Springer podwójnym mistrzem świata modeli żaglowych Naviga

Złoty medal w klasie F5-M zdobył w poniedziałek 24 czerwca Jan Springer. Jest to kolejny sukces zawodnika Jachtklubu Morskiego „Roda” z Gdyni, który cztery dni temu zdobył mistrzostwo w klasie F5-E.

Od 17 czerwca trwają zmagania w mistrzostwach świata modeli żaglowych Naviga w Wągrowcu. W zakończonej w czwartek 20 czerwca pierwszej części, w której rywalizowały modele F5-E, złoty medal wywalczył Jan Springer, zawodnik Jachtklubu Morskiego „Roda” z Gdyni.

W poniedziałek 24 czerwca zawodnik zdobył kolejne mistrzostwo, tym razem w klasie F5-M. Tym samym Jan Springer obronił on oba złote medale, które wywalczył w 2017 roku, na poprzedniej edycji mistrzostw świata. Drugie miejsce w klasie F5-M zdobył Lin Yi Ning, a trzecie Lin Duo Sen, obaj z Chin. Kolejni Polacy, Tomasz Sawicki (JKW Poznań) i Patryk Żeberski (PKM LOK), uplasowali się odpowiednio na szóstej i dziewiątej lokacie.

W dniach 25-27 czerwca odbędzie się trzecia część mistrzostw świata modeli żaglowych Naviga, w której wystartuje klasa F5-10. Weźmie w niej udział 43 zawodników. Regaty zostaną uroczyście zakończone w czwartek 27 czerwca o godzinie 18.

Organizatorem Mistrzostw Świata Modeli Żaglowych Naviga jest Polska Sekcja Radiojachtingu, we współpracy z Ligą Obrony Kraju, powiatem wągrowieckim i miastem Wągrowiec. Partnerem regat jest Pomorski Związek Żeglarski, a odbywają się one pod patronatem portalu Żeglarski.info. Sponsorem jest firma VBW Engineering, która m.in. przygotowała nagrody dla zwycięzców dnia.

Wyniki

Strona imprezy

Co myślisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

PODZIEL SIĘ OPINIĄ