< Powrót
23
kwietnia 2019
Tekst:
Jędrzej Szerle, Rafał Milczarczyk
Zdjęcie:
Rafał Milczarczyk
Janina Dmochowska
Janina Dmochowska podczas wyścigów.

Janina Dmochowska ze srebrem w zawodach O’pen Skiff EuroChallenge

Pięcioro Polaków rywalizowało w pierwszych tegorocznych zawodach O’pen Skiff EuroChallenge w Palermo. Najlepiej spisała się Janina Dmochowska, która zajęła drugie miejsce w klasyfikacji kobiet U17.

Pierwsze w tym roku regaty cyklu EuroChallange w klasie O’pen Skiff (do niedawna O’pen Bic) przeprowadzone zostały we włoskim Palermo. W zakończonej w niedzielę 21 kwietnia imprezie wzięło udział 65 zawodników z całej Europy, w tym pięcioro Polaków – reprezentantów MKŻ Arka Gdynia – Janina Dmochowska, Igor Rudek, Zuzanna Rodzeń, Jan Suchocki i Maria Suchocka.

– Po pierwszych czterech wyścigach nasi zawodnicy zajmowali bardzo dobre miejsca, prawie wszyscy uplasowali się w pierwszej połowie stawki, a dziewczyny w swojej kategorii były w strefie medalowej – relacjonuje trener Rafał Milczarczyk. – Drugi dzień przyniósł 6-9 węzłów, z lokalnymi zmianami nie większymi niż 10 stopni i dość nieprzyjemną, trudną jak na tę siłę wiatru falę. Nasi zawodnicy odnotowali jednak jeszcze lepsze rezultaty i pięli się do góry w klasyfikacji generalnej. Ostatni dzień przyniósł kompletną zmianę pogody, prognozy zapowiadały nawet 40 węzłów w strefie przybrzeżnej w godzinach popołudniowych. Udało się rozegrać tylko jeden wyścig, zanim wiatr rozhulał się na dobre.

Janina Dmochowska

Polscy zawodnicy w Palermo.
Fot Rafał Milczarczyk

W grupie U13 jedenaste miejsce zajął Jan Suchocki. W grupie U17 najlepiej spisały się Janina Dmochowska, druga wśród dziewcząt, a ósma w klasyfikacji generalnej oraz Zuzanna Rodzeń, która była odpowiednio czwarta i dziesiąta. Igor Rudek był czternasty w klasyfikacji generalnej, a Maria Suchocka dwudziesta pierwsza.

Kolejne zawody cyklu EuroChallange w klasie O’pen Skiff odbędą się w dniach 23-26 maja w Sopocie. Ich organizatorem jest SKŻ Ergo Hestia Sopot.

Wyniki

PODZIEL SIĘ OPINIĄ