sierpnia 2018
Jędrzej Szerle
Tadeusz Lademann
Polski załóg dwuosobowych

Jerzy Matuszak i Maria Kurant morskimi żeglarskimi mistrzami Polski załóg dwuosobowych

Zakończyły się zmagania SummerHeat DOUBLE – Morskich Żeglarskich Mistrzostw Polski załóg dwuosobowych ORC 2018. Złoty medal trafi do Jerzego Matuszaka i Marii Kurant z jachtu „Dancing Queen”.

Załoga „Dancing Queen” dotarła do mety w Gdyni najszybciej z jachtów biorących udział w mistrzostwach i według nieoficjalnych wyników ostatecznie zajęła też pierwsze miejsce w klasyfikacji ORC. Drugie, z siedemnastominutową stratą przypadło, jachtowi „Smoke” z Robertem Gwoździem i Marcinem Dejewskim (YKP Gdynia/Yachts & Yachting). Ostatnie stopień podium zajęła załoga „Vatahy 2”, czyli Paweł Wilkowski i Artur Burdziej (YKP Gdynia/niezrzeszony).

W grupie Open, rywalizującej w ramach regat SummerHeat DOUBLE, zwyciężyli Zbigniew Gutkowski i Adam Dziedzic (Jachtklub Stoczni Gdańskiej) na jachcie „Globe”. Drugie miejsce przypadło Marcinowi Wrońskiemu i Aleksandrze Bucior (niezrzeszeni) na „Fidoo”. Trzeci w klasyfikacji jest „Diamant 650” z Krzysztofem Kołakowskim i Grzegorzem Witerem (KŻ Ostróda), który jednak nie ukończył wyścigu.

Uroczyste ogłoszenie oficjalnych wyników i zakończenie SummerHeat DOUBLE – Morskich Żeglarskich Mistrzostw Polski ORC 2018 odbędzie się w niedzielę 12 sierpnia o godzinie 13 w Gdyni, podczas targów Wiatr i Woda.