< Powrót
17
stycznia 2021
Tekst:
mat. prasowe
Zdjęcie:
Jola Mir
Na podbój Antaktydy.

Jeszcze dwa tygodnie na zgłoszenia

Zeszły rok mimo licznych obostrzeń pozostawił sporo swobody jeśli chodzi o pływanie na łódkach, zarówno żaglowych jak i motorowych. Tych, którzy zdążyli w 2020 roku skorzystać z takich atrakcji na wodzie lub po prostu cieszyli się ich widokiem, zapraszamy do zgłaszania swoich zdjęć do dziesiątej edycji konkursu Pantaenius Jacht Foto.

Na stronie www.pantaenius-foto.pl znajdziecie regulamin konkursu oraz galerię prac konkursowiczów. Do końca stycznia można, przy pomocy formularza na stronie, przesłać 2 zdjęcia swojego autorstwa związane tematycznie z jachtami motorowymi lub żaglowymi i wykonane w 2020 roku.

Żeglarskie nagrody sponsorowane przez Pantaenius Ubezpieczenia Jachtów, Helly Hansen, Pomorski Związek Żeglarski, Akademię Jachtingu oraz regaty LOTOS Nord Cup Gdańsk kuszą, a wszystkie można obejrzeć także na stronie konkursu.

W jubileuszowej edycji mamy zupełnie nową kategorię i nagrodę ufundowaną przez markę Helly Hansen. Jeśli chcecie ją zdobyć, wasze zdjęcie, pozostając wierne tematyce konkursu, musi wpisywać się w kategorię ZAUFANIE.

A oto jak Helly Hansen rozumie „zaufanie”: „Każdy pragnie zajść jak najdalej. Ambicja wyznacza nam nowe cele, mamy życzenia jeszcze do spełnienia i przeszkody do pokonania. Praca i determinacja zaprowadzą nas daleko, ale to zaufanie poprowadzi nas o kolejny krok dalej. Zaufanie do załogi, zaufanie do sprzętu i własnych umiejętności pozwoli osiągnąć nawet więcej niż planujemy.”

W lutym, po zakończeniu etapu zgłoszeń, zapraszamy wszystkich fanów żeglarstwa i fotografii do wzięcia udziału w głosowaniu online na zdjęcie, które otrzyma Nagrodę Publiczności ufundowaną przez Code Zero.

W lutym najlepsze trzydzieści zdjęć do finału wybierze nasze jury, składające się z żeglarzy, dziennikarzy i fotografów żeglarstwa. Na zdjęcia głosują Waldemar Heflich, obecnie związany z portalem „Nowe Żagle”, Krzysztof Olejnik, redaktor naczelny „Magazynu Wiatr” oraz kpt. Maciej Biechowski, założyciel szkoły żeglarstwa Akademia Jachtingu oraz żeglarz sportowy Piotr Kula, uczestnik Letnich Igrzysk Olimpijskich 2012 w Londynie w klasie Finn.

Zdjęcia oceniają także fotograficy: Marek Wilczek (Marek Wilczek Photography), Bartosz Modelski (Sail Spotting), Robert Hajduk (shuttersail.com) oraz Gwidon Libera (@gwidonliberafoto).

Ogłoszenie wyników zaplanowane jest w formie transmisji live na konkursowym Facebooku https://www.facebook.com/konkursjachtfoto w środę 17 marca 2021 o godzinie 20.00.

PODZIEL SIĘ OPINIĄ