< Powrót
4
października 2016
Tekst:
jsz
Zdjęcie:
JKMW Kotwica

JKMW Kotwica kończy sezon regatami

15 października w Gdyni odbędą się Regaty Zakończenia Sezonu o Puchar Przechodni Komendanta Ośrodka Szkolenia Żeglarskiego Marynarki Wojennej. Zakończą one żeglarski rok JKMW „Kotwica” w Gdyni.

Jachty wystartują w dwóch grupach – do 10 metrów LOA i powyżej 10 metrów LOA. W imprezie zastosowany będzie Współczynnik Wyrównawczy Marynarki Wojennej (WWMW), według którego jednostki będą punktowane.

– W regatach tradycyjnie ścigać się powinno około 20 jachtów – mówi Edward Kinas, komandor JKMW „Kotwica”. – To jedna z ostatnich takich imprez w październiku, więc żeglarze chętnie do nas przyjeżdżają. Na pewno wystartuje Jerzy Brezdeń, który zwyciężył w ubiegłym roku, spodziewamy się również Jacka Chabowskiego – najlepszego w grupie B.

Zgłoszenia przyjmowane będą w piątek, 13 października (16-18) i w dniu regat (8.30-9.30) w biurze klubu. Regaty rozpoczną się o godzinie 10 na redzie portu jachtowego w Gdyni. Uroczyste zakończenie sezonu żeglarskiego, ogłoszenie wyników i rozdanie nagród zaplanowano na godzinę 16 na placu przed Ośrodkiem Szkolenia Żeglarskiego Marynarki Wojennej.

Organizatorem regat jest Jacht Klub Marynarki Wojennej „Kotwica”, przy współpracy Ośrodka Szkolenia Żeglarskiego Marynarki Wojennej i Wojskowej Federacji Sportu. 

Zawiadomienie o regatach

Zgłoszenie do regat

Instrukcja żeglugi

PODZIEL SIĘ OPINIĄ