< Powrót
18
czerwca 2020
Tekst:
mat. prasowe
Zdjęcie:
fordcup.pl
jubileuszowa edycja zapowiedzzawodow kitesurfingowych

Jubileuszowa edycja zawodów kitesurfingowych na starcie

Mija właśnie 15 lat od czasu, kiedy w głowach kilku pasjonatów, miłośników wiatru, wody, słońca i emocji zrodził się pomysł, aby i w Polsce ludzie pokochali kitesurfing. 19 czerwca rusza jubileuszowa edycja Pucharu Polski i Mistrzostw Polski w kitesurfingu Ford Kite Cup 2020.

Początki były skromne, zawodników niewielu, amatorzy z dużą ostrożnością uczyli się pierwszych ślizgów. Po 15 latach zawody stały się największą imprezą kite’owego sezonu w Polsce oraz najdłuższym i największym cyklem zawodów w Europie.

 

Najbliższe zawody z cyklu Pucharu Polski Ford Kite Cup, organizowane przez Polski Związek Kiteboardingu, a wspierane przez firmę Ford, odbędą się w dniach 19-21 czerwca w Chałupach, na kempingu Chałupy III. Rozegrane zostaną dwie konkurencje – Freestyle i Formuła Kite.

Kolejnym przystankiem Pucharu Polski będzie Rewa, tam uczestnicy będą rywalizować w Ford Kuga Kite Challenge, w dniach 24-26 lipca. Współzawodnictwo przebiegnie w obu konkurencjach, a wszyscy zawodnicy Freestyle wystartują także w mistrzostwach Polski.

Z pewnością największym wydarzeniem będą organizowane w dniach 18-23 sierpnia w Pucku, drugie zawody rangi mistrzostw Polski, Ford Kuga Kite Challange, tym razem w Formule Kite. Wszystko wskazuje też na to, że w tym samym czasie rozegrane zostaną także mistrzostwa Europy w tej konkurencji.

Strona Ford Kite Cup

PODZIEL SIĘ OPINIĄ